Partnerzy serwisu:

Koncepcja dla S74 w Świętokrzyskim za niemal 5 mln zł

Leonard Dolecki 28.09.2018

Koncepcja dla S74 w Świętokrzyskim za niemal 5 mln zł
fot. GDDKiA
Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę w przetargu na opracowanie koncepcji programowej dla odcinka drogi ekspresowej S74. Mowa o trasie granica woj. łódzkiego i świętokrzyskiego – Przełom/Mniów. Zadanie ma zostać powierzone konsorcjum, którego liderem jest firma S.T.I. Polska.
Najkorzystniejsza z ofert pochodzi od konsorcjum firm S.T.I. Polska, Ppprojekt i S.Te.P. s.r.l. Wartość propozycji tego wykonawcy to 4,854 mln zł, czyli o 859 tys. zł więcej niż kwota przeznaczona na tę inwestycję przez zamawiającego. Ponadto wykonawca zapewnił, że zrealizuje swoje zadanie w ciągu 540 dni.

W postępowaniu do zamawiającego trafiło 12 ofert, które mieściły się w przedziale cenowym od 4,8 mln zł do 11,6 mln zł. Wybrana została najtańsza z propozycji.

View Larger Map

Na mocy decyzji środowiskowej wydanej w 2015 roku wybrany został jeden z pięciu proponowanych wariantów przebiegu trasy ujętych w opracowanym raporcie oddziaływania inwestycji na środowisko.

Inwestycja jest na etapie przygotowania. Ogłoszony przetarg dotyczy opracowania koncepcji programowej dla tego odcinka S74. Odcinek drogi ekspresowej od granicy województw świętokrzyskiego i łódzkiego do Mniowa o długości około 27,5 km biec będzie w przewarzającej części po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 74 z uwzględnieniem korekt niektórych łuków poziomych.
Jedynie przed Smykowem nowa droga ekspresowa ma odbić na południowy zachód, aby utworzyć obejście tej miejscowości i wrócić na ślad istniejącej drogi krajowej nr 74 w miejscowości Salata.

W ramach inwestycji zaplanowano trzy bezkolizyjne węzły drogowe w Rudzie Malenieckiej (skrzyżowanie z drogą krajową nr 42), Radoszycach (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 728) i Smykowie (skrzyżowanie z drogą powiatową) oraz trzy miejsca obsługi podróżnych w miejscowościach Koliszowy, Jacentów i Lisie Jamy. Zaplanowano budowę około trzydziestu obiektów mostowych, w tym wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony