Partnerzy serwisu:

Koncepcja obejścia Raby Wyżnej – jedna oferta w budżecie

Elżbieta Pałys 22.03.2021

Koncepcja obejścia Raby Wyżnej – jedna oferta w budżecie
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ma już oferty w przetargu na opracowanie wielowariantowej koncepcji obwodnicy Raby Wyżnej w ciągu DW-958. W zaplanowanej kwocie mieści się jedna propozycja.
Chodzi o obwodnicę, która miałaby powstać na trasie, którą kierowcy wybierają, by ominąć zakopiankę. Pod koniec grudnia ZDW ogłosił przetarg na opracowanie wielowariantowej koncepcji. Zaplanował na ten cel 500 tys. zł.

Spośród czterech ofert w tej kwocie zmieściła się jedna złożona przez konsorcjum na czele z firmą Euroekspert. Jest warta 465 tys. zł.

Pozostałe trzy propozycje to: konsorcjum na czele z firmą Ekkom – 720,780 tys. zł, firma Znak z Gdańska – 929,880 tys. zł oraz Wrocławskie Biuro Projektów Drosystem – 1,377 mln zł.

Planowana droga omijałaby Rabę Wyżną, ale także Rokiciny Podhalańskie i Chabówkę. Powstałaby w ciągu tzw. Zakopianki-Bis.

W ramach przetargu do opracowania jest studium korytarzowe, koncepcję wielowariantową, materiały do decyzji środowiskowej wraz ze złożeniem wniosku oraz uzyskanie tej decyzji, a także koncepcję programową z elementami programu funkcjonalno –użytkowego.

Droga wojewódzka nr 958 Chabówka – Zakopane jest alternatywą dla Zakopianki. Obecnie prowadzi przez tereny zabudowane, a na jej trasy są liczne zjazdy i skrzyżowania.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony