Partner serwisu

Koncepcja obwodnicy Raby Wyżnej będzie później

Przemysław Farsewicz 10.05.2021

Koncepcja obwodnicy Raby Wyżnej będzie później
fot. Google Maps
Przesunie się opracowanie dla Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie możliwych wariantów budowy obwodnicy Raby Wyżnej w ciągu DW-958. Zamawiający unieważnił przetarg. Nowa droga pozwoliłaby wyprowadzić poza tereny zabudowane ruch drogowy w stronę Zakopanego.
Tuż przed końcem 2020 roku ZDW w Krakowie ogłosił przetarg na opracowanie wielowariantowej koncepcji budowy obwodnicy Raby Wyżnej w ciągu DW-958 oraz pozyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Planowana droga omijałaby jednocześnie Rokiciny Podhalańskie i Chabówkę.

W zaplanowanym budżecie w wysokości 500 tys. zł, zmieścił się wyłącznie jeden oferent – konsorcjum na czele z firmą Euroekspert. Oferta firmy opiewa na 465 tys. zł. Pozostałe trzy firmy zaoferowały wartości od 720 tys. zł do ok. 1,38 mln zł.

Wiadomo już, że na opracowanie koncepcji będziemy musieli poczekać dłużej, gdyż ZDW właśnie unieważnił całe postępowanie. – Złożona w postępowaniu oferta z najniższą ceną, będąca jednocześnie jedyną złożoną ofertą mieszczącą się w kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia, w toku badania ofert została uznana za nieważną – poinformował ZDW w Krakowie. Jak dodano, oferta nie spełniała wymagań formalno-prawnych, w konsekwencji przez co została odrzucona. Zaznaczono także, że zamawiający nie może zwiększyć kwoty przygotowanego budżetu.

W ramach przetargu przedmiotem zamówienia było opracowanie studium korytarzowego, koncepcji wielowariantowej, materiałów do decyzji środowiskowej wraz ze złożeniem wniosku oraz uzyskanie tej decyzji, a także opracowanie koncepcji programowej z elementami programu funkcjonalno-użytkowego. Droga wojewódzka nr 958 Chabówka – Zakopane jest alternatywą dla drogi krajowej nr 47 Chabówka – Zakopane, czyli popularnej Zakopianki. Ponieważ prowadzi przez tereny zabudowane, podróż tą trasą napotyka na liczne zjazdy i skrzyżowania niedostosowane do krajowego ruchu. To z kolei przekłada się na gorszą przepustowość i niższe bezpieczeństwo.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony