Partner serwisu

Koncesjonariusz A4 ma nowego prezesa

ep. 03.02.2023

Koncesjonariusz A4 ma nowego prezesa
fot. Google Maps
Rada Nadzorcza Stalexport Autostrady SA powołała nowego prezesa spółki. Został nim Andrzej Kaczmarczyk. Nową funkcję obejmie od 1 marca zastępując na tym stanowisku Emila Wąsacza, który zarządzał Staleksportem ponad dwie dekady.
Andrzeja Kaczmarczyk będzie prezesem spółek Stalexport Autostrady oraz Stalexport Autostrada Małopolska.

Jak podano w komunikacie Andrzej Kaczmarczyk jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie uzyskał dyplomy magistra inżyniera elektronika na Wydziale Elektroniki oraz magistra inżyniera mechanika na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej. Ma uprawnienia do zasiadania w Radach Nadzorczych w Spółkach Skarbu Państwa, Certyfikat Agile PM Agile Project Management Foundation oraz Certyfikat MoP Foundation Certificate in Portfolio Management.

Ostatnio był zawodowo związany ze spółką Tauron Inwestycje gdzie pełnił funkcję prezesa Zarządu, od grudnia 2022 r. jest także wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Knauf Jaworzno III.

Wcześniej pracował m.in. jako doradca zarządu prezesa Mostostalu Warszawa, dyrektor generalny w PSE Centralnej Jednostce Inwestycyjnej oraz prezes PSE Inwestycje oraz prokurent w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych PSE.

W latach 2005-2007 był wiceministrem gospodarki odpowiedzialnym m.in. za regulacje gospodarcze, instrumenty wsparcia przedsiębiorstw, fundusze europejskie i dwustronne stosunki gospodarcze, a w latach 1994 r. – 1997 r. był wiceprezesem Państwowej Agencji Inwestycji Zagranicznych.

Andrzej Kaczmarczyk przejmie kierownictwo w Staleksporcie po Emilu Wąsaczu, który pod koniec listopada ub. r. poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa z dniem 28 lutego 2023 r. Wąsacz stał na czele Stalexport Autostrady od 2000 roku, a od roku 2011 pełnił także funkcję prezesa Stalexport Autostrada Małopolska.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony