Partner serwisu

Koncesyjna A2 dla uchodźców za darmo

ep. 01.03.2022

Koncesyjna A2 dla uchodźców za darmo
Fot. Google Maps
Autostrada Wielkopolska zwalnia mieszkańców Ukrainy z opłat za przejazd koncesyjnym odcinkiem autostrady A2. Zwolnienie dotyczy całego odcinka od Konica do Świecka.
Jak podał koncesjonariusz, decyzja podyktowana jest poczuciem solidarności z ludnością cywilną pokrzywdzoną działaniami wojennymi. Została podjęta „w porozumieniu i ze wsparciem Ministerstwa Infrastruktury”. Zwolnienie z opłat dotyczy samochodów osobowych zarejestrowanych w Ukrainie, tj. wyposażonych w ukraińskie tablice rejestracyjne.

AWSA zapewnia, że będzie także wspierała przejazdy konwojów z pomocą humanitarną.

– W obliczu tragicznej sytuacji, jaką jest wojna, wiele ukraińskich rodzin szuka schronienia u swoich rodzin, przyjaciół i osób dobrej woli w Polsce czy nawet jeszcze dalej, na zachodzie Europy. Podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla samochodów osobowych podróżujących z Ukrainy i konwojów humanitarnych spieszących z pomocą. W ten symboliczny sposób chcemy okazać swoją solidarność z narodem ukraińskim i ułatwić uchodźcom podróż do bezpieczniejszego jutra – mówi, cytowany w komunikacie Krzysztof Andrzejewski, członek Zarządu Autostrady Wielkopolskiej.

Żeby skorzystać z bezpłatnego przejazdu, należy zgłosić to w Punkcie Poboru Opłat, u pracownika w budce kasjerskiej.

Koncesjonariusz przewidział także ułatwienia dla osób z Polski, które przewożą uchodźców samochodami zarejestrowanymi w kraju. W takim wypadku prosi o wcześniejsze zgłoszenie przejazdu do AWSA (np. poprzez infolinię). O zwolnienie z opłat na całym koncesyjnym odcinku będą mogły także występować konwoje z pomocą humanitarną jadące na Ukrainę.

Wcześniej możliwość bezpłatnych przejazdów dla uciekających przed wojną zaoferowali także przewoźnicy kolejowi, w tym PKP Intercity, ale także koleje samorządowe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony