Partnerzy serwisu:

Kończy się remont A4 przy Punkcie Poboru Opłat Karwiany

inf. pras. 24.06.2019

Kończy się remont A4 przy Punkcie Poboru Opłat Karwiany
fot. GDDKiA
Dzisiaj w nocy tj. z 24 na 25 czerwca planowane jest zakończenie robót i związanych z nimi utrudnień na A4 przy PPO Karwiany.
W godzinach wieczornych 24 czerwca rozpocznie się usuwanie wszystkich elementów czasowej organizacji ruchu. Od 25 czerwca 2019 r. ruch na autostradzie A4 w okolicy PPO Karwiany będzie odbywał się już bez utrudnień. Do wykonania pozostanie jeszcze zakończenie remontu na parkingu przy PPO, którego termin zakończenia umownie wyznaczony został do 4.07.2019 r.

W poniedziałek w godzinach wieczornych rozpocznie się usuwanie wszystkich elementów czasowej organizacji ruchu.

Od 25 czerwca 2019 r. ruch na autostradzie A4 w okolicy PPO Karwiany będzie odbywał się już bez utrudnień związanych z remontem.

Do wykonania w ramach zadania jest jeszcze remont parkingu przy PPO, z umownym terminem jego zakończenia do 4 lipca, jednak prace te nie będą powodowały utrudnień na autostradzie i samym PPO.

Remont trwał od 20 maja br. i obejmował obie jezdnie autostrady A4 na dojazdach jak i cały plac PPO Karwiany w km 155+850 ÷ 156+950.

W ramach zadania wykonane zostały między innymi:
– prace przygotowawcze i organizacyjne, w tym dokumentacja projektowa, projekty stałej i czasowej organizacji ruchu wraz z objazdami na czas robót, zapewnienie wody pitnej dla użytkowników drogi,
– frezowanie warstw bitumicznych (ścieralna, wiążąca, podbudowa),
– ułożenie podbudowy zasadniczej, warstw wiążącej i ścieralnej,
– wymiana barier betonowych i plastikowych,
– wykonanie oznakowania poziomego grubowarstwowego,
– wymianę dylatacji bitumicznych na obiektach mostowych.

Wartość umowna inwestycji to ponad 9,5 mln zł, a wykonawcą jest Strabag Infrastruktura Południe.

W ostatni weekend czerwca rozpoczynają się pierwsze prace związane z remontem jezdni południowej autostrady A4 w województwie opolskim, tj. jezdni w kierunku Katowic, na wysokości Góry Św. Anny, pomiędzy węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Na ponad 7-kilometrowym odcinku autostrady zostanie wykonany remont poszczególnych warstw nawierzchni jezdni. Oddanie do ruchu wyremontowanego odcinka jezdni południowej planowane jest do końca września br.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony