Partnerzy serwisu:

Kongres Dobre Prawo, Dobre Budownictwo – budujemy przyszłość polskiej legislacji

inf. pras. 30.11.2017

Kongres Dobre Prawo, Dobre Budownictwo – budujemy przyszłość polskiej legislacji
fot. PZPB
W dniach 27-28 listopada w hotelu Westin Warsaw odbył się Kongres Dobre Prawo, Dobre Budownictwo - kongres regulacji prawnych budownictwa i infrastruktury, którego organizatorem był Polski Związek Pracodawców Budownictwa.
Spośród wielu ciekawych prelekcji, najwięcej emocji wzbudziła prezentacja wyników Raportu Red Flag – raportu z badania otoczenia prawnego sektora budownictwa w Polsce przygotowanego przez PZPB wspólnie z kancelarią Jara Drapała & Partners. Autorzy raportu mają nadzieję, że będzie on podstawą do opracowania konkretnych kroków legislacyjnych w kluczowych dla budownictwa kwestiach. W rekomendacjach do usprawnienia wskazano m.in. stworzenie sekcji ds. rozwiązywania sporów budowlanych w sądach powszechnych, wprowadzenie przepisów chroniących wykonawców przed nadmiernym przenoszeniem na nich ryzyk w kontraktach budowlanych oraz możliwość zmian w kontraktach w trybie zamówienia publicznego, pozwalających na ich adaptację do zdarzeń występujących w toku ich realizacji. Raport już wkrótce zostanie opublikowany na stronie Związku.

Kongres zgromadził przedstawicieli różnych grup zawodowych – radców prawnych i adwokatów związanych z branżą budowlaną, osoby podejmujące kluczowe decyzje inwestycyjne w firmie, pracowników kancelarii doradczych i urzędów administracji państwowej. Naszymi Gośćmi specjalnymi byli m.in. Małgorzata Stręciwilk – prezes UZP, Paweł Szaciłło – dyrektor Departamentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego Ministerstwa Rozwoju, Artur Woźnicki – vce prezes Prokuratorii Generalnej, Agnieszka Owczarewicz – przewodnicząca XXVI Wydz. Gosp. Sądu Okręgowego w Warszawie, Anna Szymańska-Grodzka - sędzia Sądu Okręgowego Warszawa Praga, czy Marek Zuber – czołowy ekonomista i analityk rynków finansowych.

Kongres Dobre Prawo, Dobre Budownictwo stał się niezwykłym dialogiem pomiędzy przedstawicielami środowiska prawnego, biznesu i administracji państwowej, podczas którego wymiana myśli i idei buduje wspólny głos w sprawie regulacji prawnych budownictwa i infrastruktury, z nowym spojrzeniem na prawo gospodarcze, które powinno wspierać przedsiębiorców i pomagać branży a nie budować tor przeszkód.

Partnerami merytorycznymi wydarzenia byli Kancelariom Jara Drapała & Partners, White&Case M. Studniarek i Wspólnicy, Prof. Wierzbowski & Partners, WKB Wierciński Kwieciński Baehr, Garrigues, Jerzykowski i Wspólnicy oraz Röhrenschef.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony