Partner serwisu

Koniec remontu A4. Wraca „normalny ruch” w rejonie Góry Św. Anny

GR 29.09.2022

Koniec remontu A4. Wraca „normalny ruch” w rejonie Góry Św. Anny
fot. GDDKiA Opole
Zakończył się remont A4 między Górą Świętej Anny a granicą województw opolskiego i śląskiego. Był to ostatni etap prowadzonej stopniowo od 2013 roku modernizacji autostrady na Opolszczyźnie.
Ostatnie zadanie przewidywało remont jezdni południowej - w kierunku Katowic na odcinku o długości ok. 18 km oraz 12-kilometrowego fragmentu jezdni północnej - w kierunku Wrocławia. Prace obejmowały także wymianę nawierzchni na dwóch węzłach: Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie.

Roboty ruszyły w trzecim kwartale ubiegłego roku, a niedawno się zakończyły. Ruch na autostradzie cały czas był utrzymany, ale kierowcy musieli się liczyć z utrudnieniami. W miniony wtorek (27 września) zaczęło się przywracanie „normalnego ruchu” między Górą św. Anny a granicą województw. Kierowcy wjechali na jezdnię północną w kierunku Wrocławia pomiędzy węzłem Krapkowice i granicą regionów. Trwa jeszcze usuwanie barier na sąsiedniej jezdni i przywracanie jej pełnego przekroju.

Remont autostrady A4 Góra św. Anny – granica woj. śląskiego przewidywał wymianę warstwy wiążącej i ścieralnej, a w niektórych miejscach również wymianę podbudowy. – Na przejazdach awaryjnych zamontowane zostały bariery linowe, a na nowej nawierzchni wykonano znaki poziome w tzw. technologii grubowarstwowej. Remont obejmował także wymianę barier betonowych, remont systemu odwodnienia drogi oraz prace na czternastu mostach – wyliczają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To jednocześnie koniec remontu A4 w województwie opolskim, który był prowadzony etapami od 2013 roku. Przez 9 lat odnowionych zostało około 170 kilometrów autostrady w woj. opolskim - w podziale na jezdnię północną i południową. W tym roku prace były realizowane w trzech etapach: początkowo na jezdni południowej (w kierunku Katowic) - najpierw na 2,5-kilometrowym odcinku w okolicach Miejsca Obsługi Podróżnych Góra św. Anny, a następnie na obu jezdniach 7-kilometrowego odcinka od węzła Kędzierzyn-Koźle do granicy woj. opolskiego i śląskiego wraz z węzłem Strzelce Opolskie.

W ubiegłym roku prace były prowadzone zarówno na jezdni południowej (w kierunku Katowic), jak i północnej (w kierunku Wrocławia). Łącznie odnowiono nawierzchnię na około 13 km wraz z remontem na węźle Kędzierzyn-Koźle.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony