Partner serwisu

Koniec remontu na A4 w woj. opolskim

ep./inf. pras. 19.11.2020

Koniec remontu na A4 w woj. opolskim
fot. GDDKiA
Od dziś kierowcy zmów będą jeździć dwiema jezdniami na autostradzie A4 między węzłami Krapkowice i Kędzierzyn-Koźle. Przed terminem zakończyły się prace remontowe na tym odcinku.
Remont 12-kilometrowego odcinka miał trwać do końca listopada. Wykonawca zrealizował go szybciej. Oznacza to szybszy koniec utrudnień dla kierowców.

Remont podzielono na dwa etapy, a prace rozpoczęły się od frezowania nawierzchni na ponad 7-kilometrowym odcinku. Prace zakończyły się na początku października, ale już pod koniec września równolegle rozpoczął się drugi etap remontu pozostałym odcinku północnej jezdni liczącym 5,5 km.

Od czwartku, 19 listopada, jezdnia północna w kierunku Wrocławia będzie przejezdna dla kierowców. Na jezdni południowej w stronę Katowic jeszcze przez kilka dni będzie obowiązywało zawężenie do jednego pasa. Jest to związane z usuwaniem barier.

W ramach przeprowadzonego remontu wykonano wymianę warstwy ścieralnej i wiążącej, a także punktowo wymianę podbudowy. Wyremontowano odwodnienie, wykonano oznakowanie poziome i wyremontowano obiekty mostowe.

Zamontowane zostały także punktowe elementy odblaskowe, wyprofilowano pobocze gruntowe i zamontowano bariery linowe na przejazdach awaryjnych. Bariery betonowe zostały wymienione.

W czasie prowadzenia prac całkowicie zamknięta była jezdnia północna, a ruch w obu kierunkach odbywał się jezdnią południową.

Prace wykonała firma Adac Lewar.

Na 2021 rok zaplanowany jest remont południowej jezdni pomiędzy węzłem Kędzierzyn-Koźle i granicą woj. opolskiego i śląskiego, a na rok 2022 remont jezdni północnej od MOP-u Góra św. Anny do granicy woj. opolskiego i śląskiego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony