Partnerzy serwisu:

Konkurs dla młodych kierowców

Redakcja 03.09.2019

Konkurs dla młodych kierowców
fot. Freepik
Opinia o młodych kierowcach nie jest na ogół zbyt korzystna. Osoby z krótkim stażem za kierownicą spotykają się z takimi określeniami jak „nieodpowiedzialny”, „skłonny do ryzyka” i „nieuważny”. Takie stwierdzenia mogą okazać się krzywdzące dla młodych osób, które niedawno otrzymały prawo jazdy, a nie reprezentują podanych wyżej cech. W ramach łamania stereotypów Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad organizuje konkurs dla młodych kierowców i młodzieży zamierzającej przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.
Organizowany przez GDDKiA w ramach obchodów jubileuszu 200. rocznicy powstania Centralnej Administracji Drogowej konkurs ma na celu zachęcenie młodzieży do żywszego zainteresowania się tematem bezpieczeństwa na drodze, zasadami ruchu drogowego i odpowiedzialnym zachowaniem za kierownicą. Biorący udział będą mieli okazje do wykazania się kreatywnością i zdolnościami artystycznymi.

Bezpieczeństwo na drodze artystycznym okiem

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na przygotowaniu pracy w grupie od 2 do 4 osób. Praca ma przyjąć formę plakatu, filmu (fabularnego, dokumentalnego, animowanego), formy przestrzennej. Tematem ma być właściwe podejście młodych kierowców do prowadzenia pojazdu, pouczająca sytuacja kształtująca odpowiedzialny stosunek do kwestii bezpieczeństwa, formowanie właściwych postaw w ruchu drogowych, a także spostrzeżenia odnoszące się do ulepszenia rozwiązań komunikacyjnych stosowanych na drogach krajowych i autostradach.

Atrakcyjne nagrody

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody. Nagrodami są karty podarunkowe do sieci sklepów z elektroniką użytkową dla każdego z członków grupy. Za pierwsze miejsce uczestnicy otrzymają karty o łącznej wartości 1800 zł; za drugie miejsce karty o wartości 1200 zł; za trzecie karty o wartości 900 zł.

Patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej

Konkurs ma charakter ogólnopolski i został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Prace można nadsyłać w terminie od 2 września do 18 października 2019.  

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony