Partnerzy serwisu:

Konsorcjum Fabe najkorzystniejsze na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego

mr 05.06.2020

Konsorcjum Fabe najkorzystniejsze na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego
fot. Google Maps
Oferta konsorcjum firm Fabe Polska − lider i SP Sine Midas Stroy została wyłoniona przez komisję przetargową jako najkorzystniejsza w przetargu na projekt i budowę obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu drogi krajowej nr 9. Oferta opiewa na około 52,9 mln złotych.
Jednym z warunków podpisania umowy z wykonawcą będzie brak odwołań od decyzji komisji przetargowej. Inwestycja planowana jest do realizacji w systemie Projektuj i buduj w latach 2020-2023.

Oferty w przetargu na to zadanie zostały otwarte na początku września. Wpłynęło sześć propozycji zawierających się pomiędzy 52,9 mln zł a 75,9 mln zł). Wszystkie propozycje przekroczyły zaplanowany budżet GDDKiA zaplanowany na 48 mln zł.

Oferta złożona przez konsorcjum Fabe Polska oraz SP Sine Midas Stroy była najtańsza i wynosiła 52,9 mln zł.. Pozostałe były wycenione odpowiednio na 62,3 mln zł (Trakt SA) oraz 64,1 mln zł (Budimex).

W ramach zadania planowane jest zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi jednojezdniowej klasy GP (główna o ruchu przyspieszonym) o długości około 2,7 km. Przebiegała będzie ona nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9 stanowiącej wylot z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa. W ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu drogi krajowej nr 9 w istniejącą trasę.

Obecnie DK-9 przebiega przez Ostrowiec Świętokrzyski miejskimi ulicami, na których średnie natężenie ruchu przekraczało w 2015 roku 23 tysiące pojazdów na dobę. Dzięki inwestycji możliwe będzie oddzielenie ruchu lokalnego od tranzytu poprzez przełożenie ruchu tranzytowego na nowy przebieg drogi krajowej nr 9.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony