Partnerzy serwisu:

Konsultacje do Programu budowy 100 obwodnic wydłużone z powodu koronawirusa

mr 21.03.2020

Konsultacje do Programu budowy 100 obwodnic wydłużone z powodu koronawirusa
fot. Pixabay
Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o wydłużeniu konsultacji publicznych dotyczących Programu 100 obwodnic. Uwagi i wnioski można było składać pierwotnie do 20 marca, decyzją ministerstwa jednak termin ten wydłużono do 10 kwietnia 2020 roku.
W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju stanu zagrożenia epidemicznego, mając na uwadze zmiany, jakie zaistniały w codziennym funkcjonowaniu instytucji publicznych, władz samorządowych, podmiotów społecznych i branżowych oraz obywateli, Ministerstwo Infrastruktury podjęło decyzję o wydłużeniu do 10 kwietnia 2020 r. terminu składania uwag i wniosków w ramach trwających od 14 lutego 2020 r. konsultacji publicznych Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

W ramach rządowego Programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś.

Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł. Ich budowa będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Inwestycje związane z budową nowych obwodnic będą realizowane przez Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Oprócz 100 obwodnic, które znalazły się na liście, 53 obejścia miast znalazły się na liście rezerwowej.

Ostatnio do realizacji skierowana została pierwsza obwodnica z programu – obwodnica Wąchocka.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony