Partnerzy serwisu:

Kontrakt na przekop Mierzei Wiślanej droższy o prawie 4 mln zł

ep. 09.03.2020

Kontrakt na przekop Mierzei Wiślanej droższy o prawie 4 mln zł
fot. mat.pras. Besix/NDI
Urząd Morski w Gdyni zapłaci 4 mln zł więcej za kontrakt związany z realizacją I etapu przekopu Mierzei Wiślanej. Powodem dodatkowe prace polegające m.in. na usuwaniu obiektów ferromagnetycznych.
Zgodne z podaną do publicznej wiadomości informacją, kontrakt będzie kosztował 810,2 mln zł netto. Przed zmianą wynagrodzenia była to kwota 806,6 mln zł netto.

Kontrakt jest realizowany prze konsorcjum Besix oraz NDI. W ramach I etapu prac związanych z budową drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską wykonawca ma wybudować m.in.: port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i konstrukcją zamknięć (w tym także parkingi, punkt widokowy, nowy układ drogowy z dwoma ruchomymi mostami), a także sztuczną wyspę zlokalizowaną na Zalewie Wiślanym.

Umowa z konsorcjum NDI oraz Besix została podpisana w październiku. Podpisano do niej aneksy, które pociągnęły za sobą zmianę wynagrodzenia.

Chodzi m.in. o usunięcie obiektów ferromagnetycznych oraz budowę drogi tymczasowej dla jednostek transportujących urobek z wykopów oraz budowy nabrzeża tymczasowego do cumowania barek wraz z przygotowaniem miejsca do składowania urobku na obszarze Zalewu Wiślanego.

Obecnie na budowie prowadzone są prace ziemne związane z wykopami, przygotowywane są także nasypy pod przyszłe obiekty mostowe i drogowe. Trwają także prace elektryczne i teletechniczne, usuwane są też kolizje z istniejącymi sieciami.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony