Partnerzy serwisu:

Kontrole na granicy z Niemcami. Samochody w korkach, otwarto kolejne przejścia

Magdalena Romanowska 18.03.2020

Kontrole na granicy z Niemcami. Samochody w korkach, otwarto kolejne przejścia
fot. Pixabay
Jak informują niemieckie media, na jedynym otwartym przejściu granicznym Polski z Niemcami panują bardzo trudne warunki. Kolejka ciągnęła się przez blisko 60 km. W związku z tym straż graniczna zdecydowała się na otwarcie kolejnych przejść, które do tej pory dostępne były tylko dla pieszych.
Jak informował wczoraj (17 marca) niemiecki serwis MDR Sachsen, warunki na przejściu granicznym na autostradzie A4 przy niemieckim Görlitz były „katastrofalne”. ,,Ze względu na kontrole graniczne w Polsce korek po stronie niemieckiej między Budziszynem a Ludwigsdorfem wzrósł obecnie do około 43 kilometrów” głosiła relacja niemieckich reporterów.

W pobliżu nie było toalet, a dość wysoka temperatura była uciążliwa dla czekających wiele godzin kierowców ciężarówek i samochodów osobowych, ale przede wszystkim dla znajdujących się w pojazdach dzieci i dla transportowanych zwierząt. W ciągu kolejnych godzin korek wzrósł do 60 km.

Policja kierowała kierowców samochodów do zjazdów w kierunku dróg B96 i B6, które jednak w krótkim czasie również uległy przeciążeniu. Po niemieckiej stronie zorganizowano dostawę wody, żywności i leków mającą pomóc stojącym w korkach kierowcom i pasażerom. Pomagali członkowie Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

Według najnowszych informacji dziś (18 marca) ok. godziny 9:00 otwarto przejścia we Słubicach i w Zgorzelcu, które wcześniej były dostępne tylko dla pieszych. Mogą nimi przejeżdżać ciężarówki i samochody osobowe. Przejście Guben – Gubin jest otwarte tylko dla samochodów osobowych.

Na przejściu granicznym na A4 wszystkie osoby są sprawdzane pod kątem oznak infekcji. Jeśli osoby nie spełniają wymogów, aby wjechać do Polski, czyli nie są jej obywatelami, nie są osobami na stałe w niej przebywającymi i nie mają rodziny na terenie Polski, muszą zawrócić i nie są wpuszczane na teren państwa. Wszystkie osoby wjeżdżające do kraju są kierowane na 14 dni kwarantanny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony