Partnerzy serwisu:

Koperty z cenami na koncepcję S7 przez Łomianki otwarte

Redakcja 12.03.2019

Koperty z cenami na koncepcję S7 przez Łomianki otwarte
fot. GDDKiA
Są oferty na koncepcję północnej wylotówki z Warszawy. Najtańszą propozycję złożyła firma Value Engineering Sp. z o. Jest ona warta 4,1 mln zł.
Chodzi o opracowanie koncepcji programowej dla budowy S7 Kiełpin – Trasa AK w Warszawie.

Kosztorys inwestorski dla tego zadania wynosi 3,5 mln zł.

W sumie wpłynęło aż 12 ofert. Najdroższa jest warta 8,8 mln zł i została złożona przez Europrojekt Gdańsk.

GDDKiA zaplanowała termin podpisania umowy na czerwiec 2019 r. (jeśli nie będzie odwołań). Koncepcja ma być opracowana w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy.

To drugi przetarg na to zadanie. Pierwszy został ogłoszony we wrześniu 2018 r. Najkorzystniejszą ofertę, wartą 3,4 mln zł, złożyła firma TPF. Ostatecznie jednak firma zrezygnowała z podpisania umowy. Z końcem stycznia ruszył nowy przetarg.

Chodzi o odcinek o długości blisko 13 km, który stanowi północny wylot z Warszawy. Trasa ma mieć po trzy pasy ruchu w każdym kierunku, a w niektórych miejscach cztery.

Droga będzie prowadziła przez tereny zurbanizowane, w tym osiedla mieszkaniowe na Bemowie i Chomiczówce – tu ma być poprowadzona dwoma tunelami.

Trasa w początkowej części przebiega po istniejącym śladzie ul. Kolejowej. Następnie za węzłem Kolejowa odbiega w kierunku Kanału Młocińskiego, gdzie jest projektowana w nasypie.

Dalej, jak wyjaśnia GDDKiA, biegnie wschodnim obrzeżem Kampinoskiego Parku Narodowego, aż do połączonych jezdnią zbierająco-rozprowadzającą zespolonych węzłów Wólka Węglowa i Janickiego. Dalej, za ul. Arkuszową, planowana droga schodzi do tunelu o długości około 1000 m i kolejnego o długości około 1100 m, a następnie wznosi się ponad teren nad drogą S8.

Pomiędzy tunelami zaprojektowano węzeł Generała Maczka a na przecięciu dróg ekspresowych S8 i S7 zaplanowano węzeł NS. Oprócz wspomnianych tuneli powstaną również wiadukty, przejścia podziemne, kładki pieszo-rowerowe oraz urządzenia ochrony środowiska, tj. ekrany akustyczne, przejścia dla zwierząt i ogrodzenie trasy.

Wjazd na trasę S7 będzie możliwy poprzez następujące węzły: Kolejowa, Wólka Węglowa, Janickiego, Gen. Maczka, NS (połączenie z Trasą Armii Krajowej S8).

Przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj planowany jest na III kwartał 2020 roku. Realizacja robót budowlanych mogłaby wówczas nastąpić w latach 2022 – 2024.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony