Partnerzy serwisu:

Kostrzyn nad Odrą będzie miał obwodnicę i most

Elżbieta Pałys 16.06.2016

Kostrzyn nad Odrą będzie miał obwodnicę i most
fot. UM Kostrzyn nad Odrą
Obwodnica Kostrzyna wraz z mostem w końcu powstanie. Zapewnili o tym, podczas konferencji w tym mieście, przedstawiciele resortu infrastruktury i budownictwa oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Według informacji, które przedstawiono podczas wczorajszej debaty, prace nad nową przeprawą mostową nabierają tempa. Niebawem mają zostać podpisane pierwsze umowy. W Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma być także powołany specjalny zespół, który zajmie się tą inwestycją. Nowa przeprawa mostowa ma być gotowa w 2022 roku, natomiast obwodnica, nad którą prace będą prowadzone równolegle, będzie ukończona w 2024 roku.

Nowa przeprawa mostowa i obwodnica miasta pozwoli na modernizację infrastruktury drogowej i usunięcie „wąskich gardeł” w połączeniach komunikacyjnych z Europą Zachodnią, generując ruch ciężkiego transportu towarowego z kierunku Szczecina, Gorzowa i Berlina – czytamy w komunikacie Urzędu miasta. Będzie też sprzyjała rozwojowi Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, skąd 70% produkcji kierowanej jest na zachód Europy.

Przeprawa jest ważna dla całego województwa lubuskiego, a także dla naszych zachodnich sąsiadów, dla których stanowi ona połączenie nie tylko z Polską, ale i Europą Środkowowschodnią.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony