Partnerzy serwisu:

Koszalin. Będą burzyć wiadukt na alei Monte Cassino

Przemysław Farsewicz 08.04.2021

arrow
arrow
Koszalin. Będą burzyć wiadukt na alei Monte Cassino
źródło: PFU
Koszalin. Będą burzyć wiadukt na alei Monte Cassino
Koszalin. Będą burzyć wiadukt na alei Monte Cassino
Koszalin. Będą burzyć wiadukt na alei Monte Cassino
Koszalin. Będą burzyć wiadukt na alei Monte Cassino
Zgodnie z zapowiedziami miasta ruszył przetarg na rozbiórkę zamkniętej od roku przeprawy drogowej nad rzeką Dzierżęcinką w Koszalinie. Wiadukt pochodzący z lat 70. musi być wymieniony na nowy, gdyż obecny grozi katastrofą budowlaną.
Miasto Koszalin ogłosiło przetarg na rozbiórkę i budowę wiaduktów drogowych w ciągu Alei Monte Cassino. Zamówienie realizowane jest w formule projektuj i wybuduj. Wiadukt na ciągu alei Monte Cassino w Koszalinie ze względu na bardzo zły stan techniczny jest zamknięty od 19 marca 2020 roku. Wiadukt jest sercem głównej arterii komunikacyjnej miasta. Za sprawą wykonanej ekspertyzy stanu technicznego obiektu okazało się, że obiekt groził katastrofą budowlaną i konieczna jest budowa nowej konstrukcji. Wiadukt służył mieszkańcom przez 50 lat i jest ważną przeprawą w stronę Gdańska lub Szczecina.

Do przyszłego wykonawcy będzie należało opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich decyzji umożliwiających realizację inwestycji. Wykonawca ma również pełnić nadzór autorski. Konieczne będzie rozebranie konstrukcji dwóch nitek wiaduktu i budowa nowych o długości 220 metrów i nośności klasy I. Zachowany ma być układ po dwie jezdnie w każdą stronę i po dwa pasy ruchu. Prędkość projektowa ma wynieść 50 km/h. Powstanie także obustronny chodnik dla pieszych. Przebudowane zostaną także schody przy wiaduktach.

Zamawiający zastrzega w zamówieniu, że konstrukcja nowego obiektu ma być wieloprzęsłowa ciągła i wykonana z betonu i stali zbrojeniowej. Wskazano, że przęsło nurtowe będzie wzmocnione łukiem. W ramach przedmiotu zamówienia wykonawca zaprojektuje i przebuduje skrzyżowanie ul. Tadeusza Kutrzeby z Aleją Monte Cassino.

Miasto planuje, że inwestycja potrwa do końca listopada 2022 roku. Koszalin na budowę nowego wiaduktu otrzymał 24 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W budżecie miasta na 2021 rok zagwarantowano kwotę 13 mln zł. Kolejne kilkanaście milionów złotych ma być uwzględnione w budżecie miasta na 2022 rok. Szacunkowa wartość inwestycji to 35,5 mln zł. Składanie ofert potrwa do 22 kwietnia. Wykonawca ma zostać wybrany po analizie ofert pod kątem ceny (60 proc.) oraz możliwości przedłużenia gwarancji i rękojmi za wady na cały przedmiot zamówienia (40 proc.).PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony