Partner serwisu

Koszty związane z przedłużeniem czasu realizacji kontraktów w infrastrukturze energetycznej – przygotowanie i dochodzenie roszczeń | zapisz się na bezpłatny webinar JDP

art. sponsorowany 06.10.2021

Koszty związane z przedłużeniem czasu realizacji kontraktów w infrastrukturze energetycznej – przygotowanie i dochodzenie roszczeń | zapisz się na bezpłatny webinar JDP
fot. RI
Szkolenie kierujemy zwłaszcza do członków zarządu, dyrektorów kontraktów, prawników wewnętrznych, claim managerów oraz osób związanych na bieżąco z realizacją złożonych inwestycji w branży energetycznej.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Wszystkie zgłoszenia są weryfikowane.

ZAPISZ SIĘ

Przedłużenie czasu realizacji kontraktów w infrastrukturze energetycznej jest częstym zjawiskiem. Dodatkowe koszty ponoszone w związku z tym przez wykonawców i podwykonawców negatywnie wpływają na wynik finansowy zawartych kontraktów. Zapraszamy na webinar kancelarii JDP „Koszty związane z przedłużeniem czasu realizacji kontraktów w infrastrukturze energetycznej – przygotowanie i dochodzenie roszczeń ”, który odbędzie się 12.10.2021 r. w godz. 10:00 - 12:00.

W czasie webinaru przedstawimy Państwu – bazując na naszych ponad 15 latach doświadczenia w doradztwie prawnym dla wykonawców infrastruktury energetycznej – w jaki sposób skutecznie przygotować oraz dochodzić roszczeń o zapłatę kosztów poniesionych w związku z przedłużeniem czasu realizacji kontraktów.

Szkolenie (webinar) poprowadzą prawnicy kancelarii JDP – eksperckiej niezależnej kancelarii będącej liderem na polskim rynku w doradztwie prawnym dla wykonawców inwestycji infrastrukturalnych (w tym energetycznych) oraz zastępstwie procesowym w postępowaniach sądowych i arbitrażowych dotyczących takich inwestycji: prof. Przemysław Drapała, adw. Ludwina Klein, LL.M., adw. Jakub Majewski. W prestiżowym rankingu firm prawniczych The Legal 500 kancelaria JDP została uznana (w latach 2018, 2019, 2020 i 2021) za Leading Firm (Top Tier) w kategorii Construction/Construction disputes.

Obecnie zespół prawników JDP świadczy między innymi doradztwo dla kilku wiodących wykonawców inwestycji energetycznych realizowanych dla PSE i innych zamawiających.

Podczas webinaru odpowiemy na następujące pytania:
1. Jak przyczyny przedłużenia czasu realizacji kontraktu wpływają na możliwość dochodzenia roszczeń o koszty z tym związane?
2. Jakie są elementy składowe roszczenia o zapłatę kosztów (stałych i pośrednich) poniesionych w związku z przedłużeniem czasu realizacji kontraktu w infrastrukturze energetycznej?
3. Jakie są podstawy prawne i przesłanki dochodzenia ww. roszczenia?
4. Jak przygotować się do dochodzenia ww. roszczenia (z uwzględnieniem aktualnych preferencji dowodów z dokumentów i ograniczeń wykorzystania dowodów z zeznań świadków w postępowaniu gospodarczym)?
5. W jaki sposób obliczyć i wykazać wysokość ww. roszczenia oraz jak weryfikują je eksperci i biegli sądowi?
6. Jakie są doświadczenia z praktyki dochodzenia roszczeń o koszty przedłużenia kontraktów energetycznych?
7. Jakie są możliwości zawarcia ugody z zamawiającym w sprawie ww. roszczenia?

Webinar skierowany jest do wykonawców Polskich Sieci Elektroenergetycznych, wybranych firm działających w infrastrukturze energetycznej, które otrzymały indywidualne zaproszenia.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony