Partner serwisu

Kraków. Drugie podejście do Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej

ep. 25.05.2020

Kraków. Drugie podejście do Trasy Zwierzynieckiej i Pychowickiej
Fot. Google Maps
Rusza nowy przetarg na koncepcję dla trasy, która w przyszłości będzie częścią tzw. trzeciej obwodnicy Krakowa. Mowa o Trasie Zwierzynieckiej i Pychowickiej.
To drugie podejście do tego zadania. Pierwszy przetarg, w którym oferty otwarto w marcu, został unieważniony. Budżet jaki przewidział zamawiający (10 mln zł) nie wystarczył, by wybrać projektanta spośród tych, którzy przedstawili swoje wyceny – najtańsza oferta była warta blisko 11,9 mln zł.

Postępowanie prowadzi spółka Trasa Łagiewnicka. W ramach powtórzonego przetargu do wykonania jest wielowariantowa koncepcja, trzeba także przeprowadzić konsultacje społeczne oraz opracować materiały niezbędne do złożenia wniosku o decyzję środowiskową oraz innych zgód.Wyświetl większą mapę

Trasa ma planowana jest między węzłami Ofiar Katynia i Ruczaj w Krakowie. Połączy się z powstającą właśnie Trasą Łagiewnicką. Będzie drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Docelowo ma zapewnić komunikację międzydzielnicową odciążając centrum miasta, w tym m.in. aleję Trzech Wieszczów.

W ramach inwestycji planowana jest m.in. budowa pętli tramwajowo-autobusowej (w pobliżu skrzyżowania Trasy Pychowickiej z ulicą Księcia Józefa) oraz wykonanie odcinka pętli tramwajowej do węzła Salwator. N tym etapie nie jest przesadzone czy trasa przekroczy Wisłę mostem czy tunelem – oba rozwiązania jako wariantowe będą analizowane na etapie opracowywania dokumentacji.

Spółka Trasa Łagiewnicka czeka na oferty do 14 lipca. Najkorzystniejszą planuje wybrać na podstawie kryterium ceny (90 proc.) i kryterium jakościowego uwzględniającego doświadczenie personelu (10 proc.). Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 37 miesięcy o podpisania umowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony