Partnerzy serwisu:

Kraków Airport z konsekwentnym wzrostem ruchu pasażerskiego

inf. pras./ Redakcja 02.04.2019

Kraków Airport z konsekwentnym wzrostem ruchu pasażerskiego
fot. Kraków Airport
W marcu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 604 107 pasażerów, to 18% wzrost w stosunku do marca 2018 roku - czyli o 90 000 więcej pasażerów. Łącznie w ciągu trzech pierwszych miesięcy 2019 roku obsłużono 1 633 008 pasażerów, czyli o 227 000 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.
– Zakończyliśmy sezon Zima 2019 z wynikiem, który świadczy o konsekwentnym wzroście ruchu pasażerskiego na krakowskim lotnisku – powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. – Stały rozwój połączeń pozwala z optymizmem spojrzeć na dalszą intensyfikację w branży turystycznej i gospodarczej Krakowa i Małopolski – dodał prezes.

Pod koniec marca ogłoszona została nowa siatka połączeń Lato 2019. Pasażerowie krakowskiego lotniska będą mogli skorzystać z oferty ponad 130 połączeń, w tym 33 nowych. Nowe państwa w letniej siatce połączeń to Chorwacja, Gruzja, Rumunia i Islandia. Od maja w Kraków Airport pojawi się także nowy przewoźnik – Wizz Air.

Program akustyczny dla mieszkańców


Kraków Airport ogłosi nowy „Program poprawy komfortu akustycznego dla mieszkańców Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla lotniska Kraków-Balice”, w ramach którego mieszkańcy będą mogli skorzystać ze wsparcia przy wymianie stolarki o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Wedle jego założeń po zgłoszeniu wniosku, lotnisko na własny koszt przeprowadzi pomiar akustyczny i jeśli budynek zostanie zakwalifikowany, mieszkaniec otrzyma dofinansowanie na wymianę stolarki okiennej. Wnioski można składać do 12 kwietnia.

Ćwiczenia dla pasażerów

Od dnia 1 kwietnia Kraków Airport kontynuuje współpracę z firmą Happy Healthy, w ramach której pasażerom odlatującym z Balic oferowane będą krótkie sesje ćwiczeń krążeniowo-oddechowych, przygotowujące pasażerów do lotu samolotem.  Ćwiczenia będą oferowane pasażerom w poniedziałki, wtorki i piątki w godzinach 10:00 – 13:00 oraz dodatkowo w niektóre soboty.

6 kwietnia przypada Dzień Aktywności Fizycznej. Z tej okazji w Kraków Airport zorganizowana zostanie dłuższa (6h) sesja ćwiczeń z trzema instruktorami. Trenerzy personalni będą zachęcać naszych pasażerów do podjęcia aktywności fizycznej. W niektórych miejscach terminalu, pojawią się również naklejki podłogowe z informacją o ilości kalorii, którą spalimy wybierając schody
zamiast schodów ruchomych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony