Partnerzy serwisu:

Kraków: Jest umowa na rozbudowę ul. Igołomskiej

Emilia Derewienko 10.04.2017

Kraków: Jest umowa na rozbudowę ul. Igołomskiej
fot. krakow.pl
Konsorcjum firm z ZUE na czele i Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie podpisały umowę na rozbudowę ulicy Igołomskiej w Krakowie. Wartość kontraktu to 145,5 mln zł netto.
Oferta została podpisana 6 kwietnia. Zadanie polega na rozbudowie ulicy Igołomskiej do skrzyżowania z ulicą Giedroycia (Jeżynową), wraz z budową, rozbudową, przebudową obiektów inżynierskich oraz infrastruktury (odwodnienia, oświetlenia, sygnalizacji świetlnej), a także kolidującego uzbrojenia (m.in. kanalizacji sanitarnej, wodociągowej, gazociągowej, sieci elektroenergetycznych) w Krakowie.

Zakończenie prac związanych z remontem ul. Igołomskiej datowane jest na 2019 rok. Jesienią 2018 roku mają być gotowe obiekty mostowe, które powstaną w ramach realizacji przedsięwzięcia. Ulica o długości około 8 km będzie miała po dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu każdy. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, zostaną przebudowane wiadukty kolejowe, przewidziana jest budowa zatok i przystanków autobusowych oraz odcinków torowiska.


Wyświetl większą mapę

Najkorzystniejszą ofertę, o wartości 145,5 mln zł netto, przedstawiło konsorcjum firm ZUE, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie i Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Energopol. Oczekiwana wartość wynagrodzenia, przypadająca na samo ZUE to około 49,5 mln zł netto. Wartość brutto tej zwycięskiej propozycji to 178,95 mln zł.

Budżet zamawiającego wynosił 324,42 mln zł brutto. Poza konsorcjum firm z ZUE na czele swoje propozycje przedstawiło także 5 innych firm i konsorcjów. Wszystkie zmieściły się w budżecie inwestora. Inwestor, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, kierował się przy wyborze kryterium cenowym (60%) i wydłużonym okresem gwarancji (40%). Przystępując do przetargu wykonawcy zobowiązani byli wnieść wadium w wysokości 5 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony