Partnerzy serwisu:

Kraków. Montaż przęseł na kładce wzdłuż ul. Kamieńskiego

Magdalena Romanowska 20.02.2020

Wzdłuż ul. Kamieńskiego w Krakowie powstaje kładka pieszo-rowerowa. Ma umożliwić bezkolizyjne przedostanie się przez węzeł Kamieńskiego, Powstańców Śląskich i torów kolejowych. Na obiekcie, który ma być gotowy wiosną przyszłego roku, w nocy z 25 na 26 lutego będzie montowane jedno z trzech ostatnich przęseł stalowych.
Powstająca kładka będzie mieć blisko 0,5 km długości, ponad torami osiągnie wysokość 7 metrów, a nad ul. Powstańców Śląskich wysokość 5 m. Cała konstrukcja zostanie postawiona jest na kilkudziesięciu betonowych słupach. W przyszły tygodniu (25-26 lutego od godz. 22 do 5 rano) ul. Powstańców Śląsków będzie zamknięta ze względu na montaż jednego z ostatnich trzech przęseł kładki. Element ma długość blisko 30 m i waży 16 ton.

 
Mapa: ZDMK

Kierowcy jadący w stronę Nowej Huty kierowani będą objazdem, ulicami Kamieńskiego oraz Wielicką, z kolei w kierunku A4 zostaną skierowani do Ronda Matecznego, by po zawróceniu wrócili na al. Powstańców Śląskich. Dopuszczone zostaną jedynie autobusy komunikacji miejskiej.

Pozostałe dwa przęsła o wadze ok. 28 ton będą zamontowane nad torami kolejowymi w środę (26 lutego) w ciągu dnia. Po zamontowaniu wszystkich przęseł konstrukcja będzie sprawna. Po około dwóch tygodniach pojawią się na niej płyty betonowe.

Obiekt jest fragmentem budowy całej trasy rowerowej łączącej ul. Wielicką i Nowosądecką z Ludwinowem.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony