Partnerzy serwisu:

Kraków. Pijany kierowca utknął na świeżym betonie

Magdalena Romanowska 21.07.2020

Kraków. Pijany kierowca utknął na świeżym betonie
fot. ZDMK
W sobotę (19 lipca) nad ranem kierowca BMW, pomimo zakazu, wjechał na zamknięty most Nowohucki w Krakowie. Obiekt był wyłączony z ruchu na kilkadziesiąt godzin z powodu remontu. Jeden z kierowców wjechał na most i ugrzązł na świeżo wylanym betonie. Kierowca miał we krwi 1,5 promila alkoholu.
Most Nowohucki został zamknięty w piątek, 17 lipca, ok. godz 22:00. Ruch miał zostać przywrócony w poniedziałek, 20 lipca, ok. 4 rano. Pojazdy miały kierować się objazdem z jednej strony ulicami Stoczniowców, Ofiar Dąbia, al. Pokoju, przez rondo 308 Dywizjonu, Nowohucką do Ciepłowniczej. Z drugiej strony w kierunku ul. Saskiej. W czasie zamknięcia obiektu zaplanowano betonowanie płyty pomostu.

Jeden z kierowców nie zastosował się do zmian i w sobotę rano wjechał na pas asfaltowy na moście, po czym zauważył robotników i zjechał na prawo, na świeży beton. Tam utknął. Po kontroli policyjnej okazało się, że miał 1,5 promila alkoholu we krwi.

Nie było to jedyne tego rodzaju zdarzenie. Kilka godzin później, również w sobotę, na most wpadł kolejny samochód, ale tym razem kierowcy udało się ruszyć i opuścić miejsce zdarzenia.

Straty zostały usunięte, w poniedziałek most został znów oddany do ruchu. Cały remont ma potrwać do września br.

Do tej pory na moście wykonano zabezpieczenie antykorozyjne stalowej płyty pomostu, zbrojenie płyty pomostu, demontaż urządzeń dylatacyjnych i wstępny montaż nowych dylatacji na jezdni północnej. Pozostały do wykonania prace związane z ułożeniem izolacji poziomej, osadzenie wpustów mostowych i ułożenie nowej nawierzchni bitumicznej.

Na początku sierpnia br. rozpoczną się prace na stronie południowej (kierunek Płaszów). Ruch będzie odbywał się analogiczne jak obecnie, po jednym pasie w każdym kierunku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony