Partnerzy serwisu:

Kraków. Umowa na wiadukt w Batowicach podpisana

inf. pras. 29.05.2020

Kraków. Umowa na wiadukt w Batowicach podpisana
fot. Gmina Zielonki
28 maja 2020 r. podpisano umowę na budowę układu komunikacyjnego trzech rond wraz z wiaduktem w Batowicach, które w przyszłości połączą północną obwodnicę Krakowa z miastem Kraków. Całkowity koszt realizacji zadania to 29,8 mln zł. Przetarg wygrała firma IMB-Podbeskidzie. Zakończenie inwestycji zaplanowano na listopad 2021 r.
W ramach inwestycji powstanie nie tylko wiadukt nad terenem kolejowym, ale zostanie też rozbudowany pobliski układ drogowy – zarówno po stronie miasta Krakowa, jak i gminy Zielonki w ciągu drogi powiatowej – powstaną m.in trzy ronda, odcinek drogi, chodnik, ścieżka rowerowa, dwie zatoki autobusowe; przebudowane i rozbudowane zostanie oświetlenie drogowe. Inwestycja obejmuje też budowę kanalizacji deszczowej i zbiornika retencyjnego wraz z przepompownią, przebudowę uzbrojenia terenu (sieć wodociągowa, gazociąg wysokiego ciśnienia, sieć teletechniczna, elektroenergetyczna, kable sterowania ruchem kolejowym) oraz montaż urządzeń BRD, w tym wyświetlaczy prędkości i przejść aktywnych oraz separatorów ruchu.

Inwestycja kosztować będzie 29,8 mln zł, uda się ją zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80% kosztów kwalifikowanych. Swoje wkłady do budowy wiaduktu wraz z przebudową towarzyszącego układu drogowego zadeklarowały też współpracujące przy inwestycji samorządy: miasto Kraków – 6 mln zł, gmina Zielonki – 1,8 mln zł, gmina Michałowice – 1 mln zł.
Planowany wiadukt ma mieć ok. 60 metrów długości i dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Nowy obiekt zostanie umiejscowiony w ciągu ulicy Piasta Kołodzieja, około 550 m na wschód od starego wiaduktu. Od strony miejscowości Batowice w gminie Zielonki powstaną droga i rondo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony