Partnerzy serwisu:

Kraków: Wkrótce ruszy przebudowa Basztowej

ep 02.06.2017

Kraków: Wkrótce ruszy przebudowa Basztowej
fot. ZIKiT
Konsorcjum ZUE i Taumer wykona przebudowę ul . Basztowej w Krakowie. Kontrakt zawarty z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu jest wart blisko 22 mln zł. Prace ruszą jeszcze w czerwcu i potrwają sześć miesięcy.
Wykonawca wybuduje od nowa ulicę Basztową oraz skrzyżowanie z ul. Długą i ul. Westerplatte. – Ten fragment I obwodnicy Krakowa zyska nowe oblicze, na którym skorzystają przede wszystkim pasażerowie komunikacji miejskiej – czytamy w komunikacie ZIKiT.
Jak podaje inwestor, zakres prac obejmuje m.in. wykonanie układu drogowego i torowego, węzłów rozjazdowych, sterowania i ogrzewania zwrotnic, sieci trakcyjnej, oświetlenia ulicznego i odwodnienia.

Przebudowane mają być także przystanki przy ul. Westerplatte, gdzie powstanie tzw. przystanek wiedeński (oznacza to wyniesienie jezdni do poziomu chodnika, co ułatwi wysiadanie i wysiadanie z tramwaju, a dodatkowo poprzez spowolnienie ruchu, poprawia bezpieczeństwo), a w rejonie obecnego przystanku Dworzec Główny w kierunku Nowej Huty powstanie peron wyspowy, dzięki czemu pasażerom będzie wygodniej wsiąść i wysiąść z tramwaju i autobusu.Wyświetl większą mapę

Zamontowane będą także nowe wiaty oraz tablice informacji pasażerskiej i automaty KMK. Maty antywibracyjne i wyszlifowane szyny zmniejszą głośność torowisk tramwajowych. W planie jest także przebudowanie skrzyżowań torowisk ul. Długa/Sławkowska oraz Lubicz/Westerplatte.

Remont, który wkrótce ruszy jest trzecim, po wykonanej w 2015 roku przebudowie ul. Podwale i ul. Dunajewskiego etapem przebudowy wokół plant. Po jego realizacji na trasie od Dworca Głównego do ul. Piłsudskiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. W obie strony będą kursować tylko pojazdy komunikacji miejskiej. Najbliżej Plant zostanie wyznaczona ścieżka rowerowa.

Wykonawca w pierwszej kolejności zajmie się skrzyżowaniem w rejonie Dworca Głównego, co oznacza m.in. zmiany w kursowaniu tramwajów w tej okolicy. Po zakończeniu prac na tym odcinku przebudowane zostanie skrzyżowanie z ul. Długą.

W ramach kontraktu zawartego z konsorcjum ZUE przebudowane zostaną również torowiska w ciągu ulic Królewskiej, Starowiślnej, Krakowskiej, Kościuszki czy Zwierzynieckiej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony