Partnerzy serwisu:

Krok w kierunku decyzji środowiskowej dla S19 przy granicy z Białorusią

ep. 10.06.2019

Krok w kierunku decyzji środowiskowej dla S19 przy granicy z Białorusią
Fot. Google Maps
W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku złożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka drogi ekspresowej S19 między granicą państwa w Kuźnicy a Sokółką.
Chodzi o budowę odcinka drogi ekspresowej o długości 17 km wraz z budową, rozbudową i przebudową dróg innej kategorii oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.

– Ponieważ jest to przedsięwzięcie kwalifikowane jako mogące znacząco oddziaływać na środowisko, został sporządzony i dołączony do wniosku Raport oceny oddziaływania na środowisko – poinformowała GDDKiA.Wyświetl większą mapę

Wniosek dotyczy tzw. wariantu 2.2. Przewidziano w nim budowę dwujezdniowego odcinka drogi ekspresowej wraz z obejściem miejscowości Kuźnica – droga ma ominąć miasto po stronie północno-zachodniej.

Na trasie mają powstać 2 węzły drogowe – Kuźnica i Sokółka Północ. Przewidziano także budowę parkingu buforowego dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną.

Odcinek, który będzie teraz procedowany w kierunku określenia uwarunkować środowiskowych, jest częścią trasy od granicy z Białorusią do Korycina. Trasa będzie miała ponad 46 km od granicy do obwodnicy Sokółki, ma być budowana z wykorzystaniem istniejącego śladu drogi krajowej nr 19. Dalej, w kierunku Korycina, będzie biegła nowym śladem.

Za wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego odpowiada firma Aecom z Warszawy. Kontrakt na to zadanie został zawarty w marcu 2016 roku.

Ta sama firma odpowiada za wykonanie STEŚ dla sąsiedniego odcinka – od obwodnicy Sokółki do Korycina.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony