Partner serwisu

Krosno z dwiema ofertami na łącznik z Sikorskiego do S19

Przemysław Farsewicz 09.09.2022

Krosno z dwiema ofertami na łącznik z Sikorskiego do S19
fot. Google Maps
Krosno prowadzi drugie postępowanie przetargowe na realizację pierwszego etapu budowy drogi, która docelowo będzie łącznikiem miasta między ul. Sikorskiego a S19. Zadanie jest także częścią jednego z rozpatrywanych przez radnych wariantów obwodnicy Miejsca Piastowego.
W ramach pierwszego etapu budowy ma powstać 1,9 kilometra nowej drogi. Zadanie ma zostać zrealizowane w formule projektuj i buduj. Wykonawca na opracowanie dokumentacji i realizację robót będzie miał 50 miesięcy – 30 miesięcy na przygotowanie kompletnej dokumentacji i pozyskanie decyzji na realizację inwestycji oraz 20 miesięcy na prace.

Zaplanowano drogę klasy Z, jednojezdniową z dwoma pasami ruchu. Wykonawca będzie musiał ponadto zarezerwować teren o szerokości ok. 12-15 metrów pod planowaną w przyszłości drugą jezdnię. Na trasie powstaną dwa ronda i ciąg pieszo-rowerowy.

Droga ma biec po istniejącym śladzie ul. Gen. Władysława Sikorskiego. Swój początek będzie miała przy projektowanym skrzyżowaniu z drogą "G" a koniec na projektowanym przez PKP skrzyżowaniu z przejazdem kolejowym.

Krosno na budowę pierwszej części łącznika otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 30 mln zł. Do przetargu stanęły dwie firmy. Tylko jedna zmieściła się w przygotowanym budżecie miasta w wysokości 56,3 mln zł. Konsorcjum krośnieńskich spółek RBDiM i PRID zaoferowało prace za 49,6 mln zł. Z kolei Strabag zaoferował ofertę w wysokości 66,3 mln zł.

Jeszcze w tym roku miasto planuje przetarg na realizację drugiego etapu budowy drogi do S19. Tutaj również udało się uzyskać dofinansowanie z Polskiego Ładu. Miasto w ramach nowego rozdania otrzymało 30 mln zł. Łącznie powstanie więc 4 km drogi, wraz z kilkoma skrzyżowaniami. Nowy trakt będzie bezpośrednim połączeniem z budowaną drogą ekspresową S19 i skomunikuje Krosno z terenami inwestycyjnymi włączonymi do miasta. Droga może także stanowić w przyszłości część obwodnicy Miejsca Piastowskiego. Radni opowiadają się za wariantem drogi, wykorzystującej planowany łącznik do S19.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony