Partnerzy serwisu:

Kto będzie zarządzał budową mostu przez Wisłę w Borusowej?

Elżbieta Pałys 19.11.2018

Kto będzie zarządzał budową mostu przez Wisłę w Borusowej?
fot. EP
Dwa zarządy dróg wojewódzkich – krakowski i kielecki – wspólnie wzięły się za budowę nowego mostu przez Wisłę. Ma powstać na styku regionów, w miejscu istniejącej przeprawy promowej w miejscowości Borusowa. Teraz szukają inżyniera kontraktu dla tego zadania.
Chodzi o inwestycję ważna dla mieszkańców obu regionów, a także tych, którzy przemieszczają się na trasie między Tarnowem i Kielcami. Funkcjonująca od blisko 80 lat przeprawa promowa w 2020 roku ma być zastąpiona mostem, skracając tym samym drogę między Tarnowem a autostradą A4 czy stolicą Kielc, a także tworząc alternatywę dla obciążonej ruchem drogi krajowej nr 73. Obecnie w promieniu kilkunastu kilometrów od miejsca, w którym funkcjonuje prom, nie ma żadnego mostu przez Wisłę.Wyświetl większą mapę

Trasę, w trybie zaprojektuj i wybuduj, realizuje Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, a kontrakt o wartości 53 mln zł został zawarty wiosną tego roku.

Teraz ruszył przetarg na zarządzanie kontraktem i pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją tej inwestycji, w ramach której oprócz mostu łączącego Nowy Korczyn w województwie świętokrzyskim z miejscowością Borusowa powstaną także dojazdy do przeprawy.

Usługa ma być świadczona do 15 grudnia 2020 roku, a termin składania ofert w przetargu to 23 listopada 2018.

Most powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 973, a cała inwestycja zaczyna się od skrzyżowania z DK-79 w Nowym Korczynie a kończy włączeniem do istniejącego przebiegu DK-973 na terenie Małopolski. Sam przebieg drogi wojewódzkiej, w związku z inwestycją mostowa ma się nieco zmienić. Warto dodać, że ZDW w Krakowie prowadzi obecnie przetarg na budowę/przebudowę DW-973 na odcinku od projektowanego mostu na Wiśle w Borusowej do włączenia do planowanej obwodnicy Hubenic i Kozłowa, a także na budowę obwodnicy Hubenic i Kozłowa w ramach nowego przebiegu DW-973.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony