Partnerzy serwisu:

Kto będzie zarządzał kontraktem na obwodnicy Oświęcimia?

Elżbieta Pałys 23.05.2020

Kto będzie zarządzał kontraktem na obwodnicy Oświęcimia?
Fot. Google Maps
Firma Lafrentz Polska złożyła najtańsza ofertę na zarządzanie kontraktem i pełnienie nadzoru nad budową obwodnicy Oświęcimia w ciągu drogi DK-44. W sumie wpłynęło 12 ofert.
Katowicka GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na zarządzanie budową ekspresowej obwodnicy Oświęcimia. Przetarg spotkał się z dużym odzewem ze strony branży.

Spośród 12 złożonych ofert najtańsza jest warta 10,2 mln zł. Złożyła ją firma Lafrentz Polska. Zamawiający przeznaczył na realizację zadania nieco ponad 13 mln zł. Tę kwotę przekroczyły dwie oferty (Safege i Aecom).

Obwodnica Oświęcimia jest czwartym odcinkiem, który powstanie w ramach budowy drogi ekspresowej S1 Kosztowy – Bielsko-Biała. Będzie drogą dwujezdniową klasy GP, poprowadzoną w nowym śladzie DK-44.

Droga ma mieć 9 km długości. W jej przebiegu mają powstać trzy mosty: na Wiśle, Sole i Młynówce oraz wiadukt kolejowy.

Lokalizacja obwodnicy obejmie województwa: małopolskie i śląskie, powiaty: oświęcimski i bieruńsko-lędziński, gminy: Bojszowy i Oświęcim.

W przetargu na projekt i budowę tej drogi jako najkorzystniejsza została wskazana oferta Budimeksu warta 467,7 mln zł. Umowa z wykonawcą jeszcze nie została podpisana.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony