Partner serwisu

Kto buduje najwięcej dróg? Zmiana w obrębie podium

ep. 07.04.2022

Kto buduje najwięcej dróg? Zmiana w obrębie podium
fot. Pixabay
Najwięcej dróg na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad realizuje Budimex, który te pozycję utrzymuje już co najmniej od kilku lat. Na drugim miejscu pod względem liczby budowanych kilometrów jest Mirbud z Kobylarnią, a na trzecim Strabag.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pokazała firmy, które na jej zlecenie wykonują najwięcej robót budowlanych. Zestawienie uwzględnia kontrakty realizowane w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad oraz Programu budowy 100 obwodnic.

Budimex, który odpowiada za największą liczbę zleceń buduje ponad 237 km. Niewiele mniej dróg w realizacji ma konsorcjum Mirbudu i Kobylarni – 220 km. To konsorcjum zajmuje drugie miejsce w zestawieniu najbardziej aktywnych wykonawców na rynku zamówień GDDKiA i w stosunku do podobnego rankingu z jesieni ub. roku zamieniło się miejscami ze Strabagiem. Ten ostatni buduje obecnie blisko 174 km dróg, co daje trzecie miejsce pod względem długości realizowanej sieci drogowej.

W zestawieniu pokazywanym we wrześniu ub. roku trzech największych wykonawców współpracujących z GDDKiA byli to kolejno Budimex, Strabag i Mirbud z Kobylarnią.

Sporo dróg w realizacji mają także Porr – blisko 137 km oraz Intercor – 133 km. Kolejni wykonawcy posiadają aktywne kontrakty z GDDKiA obejmujące mniej niż 100 km: Polaqua – blisko 90 km, Mostostal Warszawa – 73,5 km, Mota Engil – 68, Aldesa – prawie 58 km.

źródło: GDDKiA/LinkdIn
W ramach Programu Budowy Dróg Krajowych oraz Programu budowy 100 obwodnic GDDKiA ma obecnie w realizacji 113 zadań o łącznej długości ponad 1422 km. Na etapie przetargu są kolejne 22 zadania. Trwające postępowania dotyczą budowy ponad 290 km dróg.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony