Partner serwisu

Kto stworzy nową legendę budownictwa? Konkurs na innowacje

inf. pras. 07.06.2021

Kto stworzy nową legendę budownictwa? Konkurs na innowacje
fot. mat. pras.
CEMEX Ventures, Ferrovial, Hilti, Leonard Group VINCI i NOVA by Saint-Gobain organizują Konkurs dla Startupów Budowlanych 2021. Organizatorzy szukają przedsiębiorców z całego świata, którzy będą napędzać innowacje w branży budowlanej. W tegorocznej, piątej edycji konkursu, do grona organizatorów dołączyli: GS Group, koreański konglomerat biznesowy, skoncentrowany na sektorze energii, handlu detalicznego i budownictwa oraz Haskell, wiodąca amerykańska firma oferująca rozwiązania z zakresu architektury, inżynierii i budownictwa.
– Udział w Construction Startup Competition otwiera drzwi siedmiu czołowych firm budowlanych na świecie. Po raz kolejny udało nam się zjednoczyć organizacje, które doskonale znają branżę, i których działalność obejmuje cały łańcuch wartości w sektorze budowlanym – powiedział Gonzalo Galindo, dyrektor CEMEX Ventures. – Wspomniane przedsiębiorstwa są świadome tego, gdzie otwierają się możliwości w ekosystemie budowlanym i angażują się w przezwyciężanie głównych wyzwań branży.

Pod hasłem „Zbuduj swoją własną legendę,” siedem kluczowych firm z branży budowlanej zaprasza start-upy z całego świata do udziału w konkursie. Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem strony internetowej CEMEX Ventures

Uczestnicy mogą zgłaszać projekty w pięciu kategoriach: ograniczanie śladu węglowego, zarządzanie łańcuchem dostaw, wydajne miejsce pracy i istniejąca infrastruktura, zaawansowane materiały budowlane oraz nowe metody konstrukcyjne.

Projekty będą przyjmowane do 27 czerwca 2021 r. Po dokładnej analizie zgłoszeń, w trzecim trymestrze 2021 roku zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu. Przed końcem roku dołączą oni do organizatorów podczas tzw. Pitchday – wydarzenia, w którym będą również uczestniczyć inne firmy skupione wokół tematyki budownictwa, innowacji, inwestycji i technologii. Dla zwycięzców konkursu będzie to okazja do zaprezentowania swoich rozwiązań, rozpoczęcia rozmów z inwestorami i poszerzenia perspektyw biznesowych.

Construction Startup Competition 2021 zainaugurowano podczas finału poprzedniej edycji konkursu, której zwycięzcą został start-up Modulous. Modulous to rozwiązanie z zakresu budownictwa modułowego.

Oferuje ustandaryzowany zestaw części, umożliwiający projektowanie i dostarczanie zdrowych, zrównoważonych i niedrogich domów za pośrednictwem rozproszonej sieci lokalnych partnerów, odpowiedzialnych za prace montażowe. Ze względu na pandemię i konieczność przestrzegania reżimu sanitarnego, ubiegłoroczny Pitchday został zorganizowany w formule online. Modulous otrzyma w związku z tym zaproszenie na tegoroczne spotkanie, podczas którego zostanie mu zapewniona uprzywilejowana pozycja i możliwość zaprezentowania swojego rozwiązania odpowiednim interesariuszom.

Więcej informacji na temat Construction Startup Competition 2021 dostępnych jest TUTAJ 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
CEMEX Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony