Partner serwisu

Kto wybuduje węzeł Sianów Zachód na S6?

Elżbieta Pałys 07.10.2021

Kto wybuduje węzeł Sianów Zachód na S6?
fot. GDDKiA
Tylko dwóch chętnych zgłosiło się do budowy węzła Sianów na drodze ekspresowej S6, z tego tylko jedna oferta mieści się w zaplanowanym budżecie. Jeśli tańsza propozycja spełnia kryteria formalne, najpewniej zostanie wybrana.
Ofertę z niższą ceną złożyło konsorcjum Polbud Pomorze i Colas Polska, które wyceniło prace na 22,330 mln zł przy budżecie inwestora wynoszącym 23,377 mln zł. Druga oferta należy do firmy Strabag i jest warta 24,071 mln zł.

Obaj oferenci zaproponowali przedłużenie okresu gwarancji o 5 lat i skrócenie terminu realizacji o 3 miesiące.

Węzeł Sianów Zachód ma powstać w ramach budowy obwodnicy Koszalina i Sianowa. Inwestycja pozwoli wyprowadzić ruch tranzytowy z podkoszalińskiej miejscowości.

Obwodnica Koszalina i Sianowa częściowo została już zrealizowana. Kierowcy korzystają już z trzech odcinków o łącznej długości 13,2 km: od węzła Bielice do węzła Koszalin Wschód, połączenia z ulicą Szczecińską (S11) oraz końcowego fragmentu od węzła Sianów Wschód. Nadal jednak nie można ominąć Koszalina i Sianowa.

Kluczowy będzie odcinek od węzła Koszalin Wschód do węzła Sianów Wschód, który ze względu na skomplikowane warunki gruntowe został wyłączony z pierwotnego kontraktu, przeprojektowany i zlecony na nowo. Realizuje go konsorcjum, którego liderem jest Polbud Pomorze.

Dodatkowy węzeł – Sianów Zachód – pozwoli na bezpośrednie powiązanie obwodnicy Koszalina i Sianowa w ciągu S6 z drogą wojewódzką nr 203 Koszalin – Ustka. Dodatkowo skomunikuje wschodnią część Koszalina oraz zachodnią Sianowa z pominięciem drogi krajowej nr 6.

Do wybudowania w ramach tego kontraktu będą m.in. dwa ronda i powiązania z innymi drogami publicznymi. Inwestycja będzie realizowana w trybie buduj, ma już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. GDDKiA założył na wykonanie prac 12 miesięcy, a wykonawcy zaproponowali (o czym mowa wyżej) skrócenie tego okresu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony