Partnerzy serwisu:

Kto wykona MOP-y na A1 koło Częstochowy

Redakcja/inf.pras. 29.05.2020

Kto wykona MOP-y na A1 koło Częstochowy
fot. GDDKiA
GDDKiA szuka chętnych na budowę MOP-ów przy najnowszym odcinku autostrady A1. Właśnie rusza przetarg.
W ramach uruchomionego postępowania inwestor chce wybrać wykonawcę czterech miejsc obsługi podróżnych oraz Obwodu Utrzymania Autostrady Lgota w ramach realizacji A1 na odcinku węzeł Częstochowa Północ – Częstochowa Blachownia.

Wybrany wykonawca wraz z MOP-ami wykona także m.in. stanowiska do kontroli nacisków osi i mas całkowitych pojazdów. Wybuduje także drogi dojazdowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

W ramach ogłaszanego przetargu MOP-y zostaną wybudowane jako kat.1. W kolejnych przetargach obejmujących dzierżawę dwa z nich zostaną przystosowane do wyższych kategorii.

Najwyższą – III kategorię zaplanowano dla MOP Wierzchowisko Zachód. Oznacza to, ze kierowcy będą mieli do dyspozycji funkcje wypoczynkowe i usługowe wraz z zapleczem noclegowym. Będą także m.in. stanowiska postojowe, stacja paliw, stanowiska obsługi pojazdów i obiekty gastronomiczno-handlowe wraz z noclegowymi.

Z kolei jako docelowo II kategorii zaplanowano MOP Wierzchowisko Wschód. To miejsce będzie oferowało funkcje wypoczynkowo-usługowe. Ten MOP będzie wyposażony w jezdnie manewrowe, parking, urządzenia wypoczynkowe, sanitarne i oświetlenie, stację paliw, stanowiska obsługi pojazdów, a także obiekty gastronomiczno-handlowe.

Miejsca Obsługi Podróżnych Gorzelanka Wschód i Gorzelanka Zachód pozostaną w I kategorii. Będą zapewniały tylko funkcje wypoczynkowe.

Obecnie trwa także przetarg na dzierżawę zespołu nieruchomości w ciągu autostrady A1 w Woźnikach. Jego celem jest rozbudowa istniejących Miejsc Obsługi Podróżnych z kat. I do wyższych. Woźniki Zachód ma być podniesiony do klasy III (z miejscami noclegowymi), natomiast Woźniki Wschód do klasy II. Termin składania ofert mija 31 lipca 2020 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony