Partnerzy serwisu:

Kto wyliczy bilans energetyczny Polski do 2050?

Rynek Infrastruktury 09.10.2013

Kto wyliczy bilans energetyczny Polski do 2050?
fot. Włodzimierz Włoch / slowografia.pl
Ministerstwo Gospodarki we wtorek otworzyło oferty na wykonanie ekspertyzy dotyczącej Prognozy zapotrzebowania na paliwa i energię do nowej polityki energetycznej Polski do 2050 roku. Z ustaleń Obserwatora Legislacji Energetycznej portalu WysokieNapiecie.pl wynika, że największe szanse na wygraną ma KAPE.

Resort gospodarki poinformował, że otrzymał cztery oferty i oceni je w ciągu tygodnia. Jak udało się nieoficjalnie ustalić portalowi WysokieNapiecie.pl najtańszą złożyła Krajowa Agencja Poszanowania Energii, która najprawdopodobniej otrzyma kontrakt, ponieważ cena była jedynym kryterium wyboru wykonawcy.

Celem prognozy jest zbadanie wpływu projektowanych kierunków polityki energetycznej m.in. na wielkość zapotrzebowana na paliwa i energię, strukturę bilansu energetycznego, kierunki pozyskania paliw i energii oraz jej ceny.

Wykonawca ma wykonać prognozę w bardzo krótkim terminie – do 13 grudnia 2013 roku. Rząd powinien zaktualizować politykę jeszcze w tym roku, na co nie ma realnych szans.

 

O nowej polityce energetycznej można przeczytać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony