Partnerzy serwisu:

Kto zabezpieczy S5 po Pizzarotti?

Elżbieta Pałys 21.08.2019

Kto zabezpieczy S5 po Pizzarotti?
fot. GDDKiA
Bydgoska GDDKiA szuka firmy, która zabezpieczy prace wykonane na trzech odcinkach powstającej drogi ekspresowej S5 w tym regionie. Chodzi o fragmenty realizowane i niedokończone przez firmę Impresa Pizzarotti.
Ogłoszono przetarg na wykonanie prac zabezpieczających na budowie odcinków S5: Nowe Marzy – Dworzysko, Dworzysko – Aleksandrowo i Białe Błota – Szubin. To odpowiednio odcinki nr 1, nr 2 i nr 5 o łącznej długości ponad 55 km. Do czerwca tego roku realizowała je włoska Impresa Pizzarotti, ale wobec braku postępów na budowie inwestor zdecydował o rozwiązaniu kontraktu.

Teraz poszukiwana jest firma, która zabezpieczyłaby wykonane już prace. chodzi m.in. o zabezpieczeni skarp i nasypów przed rozmywaniem, naprawę rozmytych skarp, bieżącej naprawie oraz kontroli korpusu drogi, zabezpieczenie wykonanych robót branżowych, odławianie płazów z zastoisk wodnych na placu budowy, a także odpompowywanie wody z terenu budowy i ochrona mienia.

O wyborze wykonawcy zdecyduje w 60 procentach cena, natomiast w 40 proc. gwarancja jakości.

Usługi mają być świadczone do 15 marca 2020 roku, czyli do początku następnego sezonu budowlanego.

Obecnie odcinek Nowe Marzy – Dworzysko, w momencie zerwania kontraktu był zaawansowany (pod względem rzeczowym) w 23,14 proc., Dworzysko – Aleksandrowo w blisko 30 proc., a Białe Błota – Szubin w 39 proc.

Trzy zerwane kontrakty miały wartość 1,044 mld zł. Łączny budżet, który na realizację tych zadań planował inwestor to 1,702 mld zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony