Partner serwisu

Kto zaprojektuje przedłużenie ul. Bocheńskiego w Katowicach?

Przemysław Farsewicz 13.01.2023

Kto zaprojektuje przedłużenie ul. Bocheńskiego w Katowicach?
fot. Google Maps
Miasto prowadzi przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przedłużenia ul. Bocheńskiego. Zgłosiło się pięciu chętnych. Inwestycja ma pozwolić w przyszłości łatwiej wyjechać w kierunku dzielnic Ligoty i Panewnik.
Nowy odcinek drogi ma zaczynać się przy planowanym rondzie na skrzyżowaniu ul. Bocheńskiego z ul. Załęska Hałda. Dalej będzie przebiegał przez obszar w rejonie skrzyżowania ul. Brygadzistów z ul. Dobrego Urobku i przez teren dawnej linii kolei piaskowej. Linie kolejowe nr 171 i nr 141 nowa ulica Bocheńskiego pokona górą (będzie prowadzona nowym wiaduktem) i dalej w kierunku skrzyżowania ul. Kijowskiej z ul. Wybickiego.

Przetarg prowadzi spółka Katowickie Inwestycje. Na sporządzenie dokumentacji przygotowano 2,8 mln zł, zaś do przetargu stanęło pięciu oferentów. Najtaniej prace wyceniła firma Autostrada z Katowic, która zaproponowała cenę 1,87 mln zł. Najdroższą ofertę złożyło BM Budowa tez z Katowic – 3,99 mln zł. Zamawiający przeanalizuje teraz oferty pod kątem ceny (60 proc.) oraz doświadczenia osoby wyznaczonej do realizacji zamówienia (40 proc.). Wyznaczono 22 miesiące na opracowanie dokumentacji projektowej. W przeciągu pierwszych sześciu miesięcy mają być znane wstępne rozwiązania projektowe.

Dokumentacja projektowa obejmować będzie budowę drogi klasy Z. Przewidziano budowę 2-metrowych chodników, poboczy, 3-4 metrowej drogi rowerowej oraz zatok autobusowych. Na początkowym odcinku przedłużenia ul. Bocheńskiego ma zostać zastosowany układ dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu po 3,5 metra każdy, zaś na dalszym odcinku – jednojezdniowy z dwoma pasami ruchu.

W opracowaniu znajdzie się czterowlotowe rondo w okolicy skrzyżowania nowej drogi z ul. Brygadzistów i ul. Dobrego urobku oraz trzywlotowego ronda na skrzyżowaniu z ulicami Kijowską i Wybickiego. Przebudowany będzie także istniejący układ drogowy ul. Okrężnej, którą przetnie nowa ul. Bocheńskiego.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony