Partner serwisu

Które trasy będą otwarte w najbliższym czasie

Redakcja/inf. pras. 01.07.2019

Które trasy będą otwarte w najbliższym czasie
fot. GDDKiA
Przed końcem wakacji kierowcom udostępnione będą jeszcze kolejne odcinki trasy ekspresowej S17 między Lublinem a Warszawą. Do ruchu ma być również oddany odcinek autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy i fragmenty drogi ekspresowej S6 w woj. zachodniopomorskim – zapowiada GDDKiA.
Dziś, jak pisaliśmy, otwarty będzie ostatni podcinek obwodnicy Olsztyna.

Między Warszawą i Lublinem

Przed samymi wakacjami do ruchu oddano pierwsze 13 km S17 w lubelskim. W pierwszym tygodniu lipca, według zapowiedzi GDDKiA, udostępnionych będzie kolejne 30 km ekspresowej siedemnastki od obwodnicy Garwolina aż do Ryk (ok. 30 km drogi). Odcinki przed i za Rykami mają zostać połączone pod koniec wakacji – chodzi o odcinek Ryki Północ – Skrudki od długości ok. 15 km. Wówczas 140-kilometrową trasę będzie można pokonać w 70 minut.

A1 i S8 także w wakacje , S51 w wakacyjnej puli

W wakacje GDDKiA planuje usunąć ostatnie ograniczenia na S8 pomiędzy Radziejowicami i Przeszkodą co ułatwi wyjazd z Warszawy w kierunku Katowic.

W tym samym czasie otwarty ma być fragment autostrady A1 od Pyrzowic do węzła Częstochowa Południe. Dzięki temu od granicy z Czechami będziemy mogli przejechać aż do okolic Częstochowy autostradą.

Równolegle trwa wybór wykonawcy prac zabezpieczających, w tym położenia nawierzchni na autostradowej obwodnicy Częstochowy, tak aby przed końcem roku móc udostępnić ciąg główny tej trasy.

Gdzie utrudniania

Wakacje to czas intensywnych prac na drogach. Jeśli chodzi o najważniejsze szklaki komunikacyjne, trwa obecnie przebudowa do parametrów autostrady starej „jedynki” na odcinku od Tuszyna pod Łodzią do okolic Częstochowy. Prace potrwają do przełomu lat 2021 i 2022.

Na Pomorzu Zachodnim realizowana jest z kolei przebudowa wschodniej obwodnicy Szczecina oraz kończona budowa trasy S6 łączącej Szczecin, Kołobrzeg i Koszalin. Pierwszy odcinek S6 Goleniów – Nowogard (na wschód od Szczecina) został niedawno udostępniony do ruchu.

Na S3 w budowie jest drugi most na Odrze w ciągu S3 na wysokości Cigacic i tam w chwilach wzmożonego ruchu zdarzają się zatory. Utrudnienia zakończą się w grudniu br.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony