Partnerzy serwisu:

Którymi drogami pojedziemy przed połową roku

Elżbieta Pałys 12.03.2021

Którymi drogami pojedziemy przed połową roku
fot. GDDKiA
Obwodnica Stalowej Woli i Niska to jedna z pierwszych dróg, które zostaną oddane do ruchu w tym roku. Ma być gotowa w II kwartale tego roku. Przed połową roku kierowcy powinni wjechać także na odcinki S19 w Lubelskiem czy S3 na Zachodnim Pomorzu.
Pierwsze tegoroczne otwarcia dróg zaplanowane są na II kwartał. Nowe odcinki zostaną włączone do sieci drogowej w 6 regionach: lubelskim, mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, śląskim i zachodniopomorskim – tak wynika z planów GDDKiA opartych na umowach z wykonawcami.

W drugim kwartale ma być otwarta m.in. obwodnica Stalowej Woli i Niska w ciągu DK-77 na Podkarpaciu. – To jedna z pierwszych dróg, która będzie oddana w tym roku – powiedział podczas spotkania z wykonawcami Tomasz Żuchowski, szef GDDKiA. Spotkanie, które odbyło się w tym tygodniu stanowiło swoistą odprawę przed rozpoczęciem sezonu budowlanego.

Przed połową roku aż trzy odcinki mają być oddane w województwie lubelskim. Są to: obwodnica Tomaszowa Lubelskiego w ciągu S17 realizowana przez firmę Mota Engil, budowana przez tego samego wykonawcę obwodnica Janowa Podlaskiego w ciągu S19 oraz odcinek S19 Janów - Łążek Ordynacki (część trasy między Janowem a Lasami Janowskimi). Za ten ostatni fragment odpowiada konsorcjum z grupy Strabag. Wszystkie trzy wspomniane odcinki maja być udostępnione w maju.  

Również na maj planowane jest otwarcie S1 na odcinku Pyrzowice – Podwarpie - III etap (śląskie). Za realizację w tym przypadku odpowiada Rubau Polska. W II kwartale ma być gotowy 17-kilometrowy odcinek S61 Śniadowo – Łomża Południe (woj. podlaskie), za który odpowiada Polaqua. Otwarcie planowane jest na czerwiec. w kolejnym miesiącach będą się natomiast kończyły kolejne odcinki S61 w tym regonie.  

W województwie zachodniopomorskim zbliża się otwarcie dwóch odcinków drogi ekspresowej S3: Brzozowa – Miękowo i Miękowo – Rzęśnica. Oba buduje Budimex. Tomasz Żuchowski zapowiedział, że tą trasą kierowcy pojadą jeszcze przed majowym długim weekendem.

Dwa odcinki powinny być jeszcze zakończone na terenie województwa mazowieckiego – na drugi kwartał planowany jest finał prac na S7 koło Grójca. Z tego odcinka (Tarczyn – początek obwodnicy Grójca) kierowcy już korzystają. Wykonawca, którym jest firma Mota Engil, realizuje jeszcze prace wykończeniowe.

Kierowcy czekają też na ostatni fragment południowej obwodnicy Warszawy z tunelem pod Ursynowem, czyli odcinek S2 Puławska – Przyczółkowa.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony