Partner serwisu

Kuehne + Nagel podsumowuje rok 2019

inf. pras. 02.03.2020

Kuehne + Nagel podsumowuje rok 2019
fot. mat. pras.
Wzrost wolumenu i zysków w zakresie spedycji morskiej i drogowej oraz poprawę wyników finansowych odnotowała firma Kuehne + Nagel w roku 2019.
– W poprzednim roku obrachunkowym Grupa Kuehne + Nagel po raz kolejny odnotowała znaczną poprawę wyników finansowych. W porównaniu z rokiem poprzednim zarówno obrót netto, jak i zysk brutto wzrosły odpowiednio o 1,5% do 21,1 miliarda CHF oraz o 3,5% do 8,0 miliarda CHF. Zysk EBIT wzrósł o 7,5% do 1,1 miliarda CHF, przekraczając tym samym po raz pierwszy wartość miliarda CHF. Zysk w tym roku wzrósł o 3,6% do 800 mln CHF.

Dr Detlef Trefzger, dyrektor generalny Kuehne + Nagel International AG, komentuje: – Mimo wahań koniunkturalnych w gospodarce rynkowej, obrana przez nas strategia rozwoju przynosi oczekiwane rezultaty. Nasze podejście do obsługi klienta, efektywności kosztowej, digitalizacji i systemów operacyjnych, szczególnie w ramach transportu morskiego i drogowego, torują drogę do sukcesu. Udało nam się utrzymać stabilną sytuację finansową w podatnej na wahania branży lotniczej. Restrukturyzacja w dziale logistyki kontraktowej doprowadziła do znacznej poprawy wyników.

Spedycja morska


W 2019 roku Kuehne + Nagel nadal wzmacniało swoją pozycję lidera rynku transportu morskiego. Obrót netto wzrósł o 4,6% do 7,5 mld CHF, a zysk brutto
o 3,8% do 1,5 mld CHF. Mimo stagnacji panującej na rynku, dywizja morska, dzięki strategii skoncentrowanej na rozwój i zapewnianiu wysokiej jakości serwisu, ponownie osiągnęła wzrost. Podsumowując, wysłano 4,9 milionów standardowych kontenerów (TEU), jest to o 171 000 TEU więcej niż w ubiegłym roku (wzrost o 3,6%).

EBIT wzrósł o 9,1% do 456 mln CHF w porównaniu z rokiem poprzednim.
W ramach spedycji morskiej stosunek wskaźnika EBIT do zysku brutto wzrósł do 29,6%, co jest jednym z najlepszych wyników w branży.

Spedycja lotnicza

Wyraźny spadek popytu w roku obrotowym 2019, szczególnie w kluczowych branżach europejskich i w sektorze towarów łatwopsujących się, spowodował spadek obrotów netto do 4,7 miliarda CHF. Wolumen lotniczy w Kuehne + Nagel spadł o 5,7% w porównaniu z rokiem poprzednim do 1,6 miliona ton.

Dzięki konsekwentnemu rozszerzaniu oferty usług, koncentracji na rozwiązaniach cyfrowych, optymalizacji struktury kosztów i udanej integracji Quick International Courier, dywizja lotnicza Kuehne + Nagel okazała się odporna na to trudne środowisko biznesowe. Zysk brutto wzrósł o 9,6% do 1,3 miliarda CHF. Zysk EBIT w porównaniu z rokiem poprzednim spadł o 329 milionów CHF.

Spedycja drogowa

W poprzedzającym roku obrachunkowym obroty transportu drogowego wzrosły o 1,7%, czyli o 3,6 miliarda CHF. Zysk brutto wzrósł o 3,0% do 1,1 miliarda CHF. Kuehne + Nagel, biorąc pod uwagę ogólne osłabienie gospodarcze, powiększyło swój udział w rynku.

Dywizja drogowa Kuehne + Nagel, wraz z przejęciem Jöbstl oraz wydzielonej części działalności firmy Rotra, została włączona do europejskiej sieci drogowej. Prowadzone operacje z dużymi przedsiębiorstwami nadal napędzały wzrost
w Ameryce Północnej, podczas gdy działalność intermodalna osłabła z powodu spadających cen ropy. Firma rozszerzyła swoją obecność w Azji Południowo-Wschodniej, wprowadzając nową cyfrową platformę on-line do rezerwacji transportu drogowego. Zysk EBIT poprawił się o 2,6% do 78 mln CHF.

Logistyka kontraktowa

W logistyce kontraktowej w 2019 roku obroty netto wzrosły o 2,8% w porównaniu do roku poprzedniego i wyniosły 5,4 miliarda CHF. Restrukturyzacja portfolio produktów i klientów przyniosła oczekiwane rezultaty. Portfel nieruchomości został poddany przeglądowi i odpowiednio dostosowany. Wzrost w zakresie wydajności i lepsza jakość oferowanych usług doprowadziły do trwałej poprawy wyników.

W ubiegłym roku Kuehne + Nagel otworzyło nowe centra dystrybucji w Belgii, w Niemczech i w Luksemburgu. Dywizja logistyki kontraktowej koncentrowała się więc na wzroście w branży farmaceutycznej i zdrowotnej oraz w obszarze e-commerce. Restrukturyzacja i większa wydajność wygenerowały zysk EBIT w wysokości 198 milionów CHF.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony