Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorskie: Cicha nawierzchnia w Pakości

inf. pras. 22.06.2018

Kujawsko-pomorskie: Cicha nawierzchnia w Pakości
fot. Kobylarnia
W lipcu rozpocznie się pierwszy etap modernizacji drogi wojewódzkiej nr 255 łączącej Pakość ze Strzelnem. Za prace na trudnym odcinku przebiegającym przez centrum Pakości odpowiadać będzie Kobylarnia. Inwestycja jest warta blisko 16 mln zł.
Trasa nr 255 łączy Pakość ze Strzelnem, przez które przebiegają drogi krajowe nr 15, 25 i 62. Ze względu na coraz większe natężenia ruchu, a w szczególności rosnącą liczbę pojazdów ciężarowych trasa wymaga pilnego remontu. Pierwszy etap modernizacji obejmie odcinek o długości 2,2 kilometrów przebiegający od Pakości do miejscowości Jankowo.

– Podpisaliśmy już umowę z inwestorem – mówi wiceprezes zarządu firmy Kobylarnia. Michał Niemyt. – W pierwszej kolejności przygotowujemy optymalną organizację ruchu na czas robót. Prace budowlane zamierzamy rozpocząć w lipcu. Warto podkreślić, że na tym odcinku będziemy układać porowatą mieszankę asfaltową zmniejszającą hałas. To dobra wiadomość szczególnie dla osób mieszkających w budynkach położonych bezpośrednio przy drodze – dodaje.
 
W zakres zadania wchodzi m.in. wzmocnienie jezdni do przenoszenia nacisku do 10 ton na oś i przebudowa chodników. Po remoncie nie zmieni się ograniczenie prędkości do 40 km/h - takie postulaty zgłaszali między innymi mieszkańcy. Od przejazdu kolejowego w kierunku Jankowa powstanie ciąg pieszo-rowerowy, zlokalizowany po wschodniej stronie drogi wojewódzkiej. Skrzyżowanie z drogą na tamę na Jeziorze Pakoskim zmieni się w 4-wlotowe rondo. Na Rynku zaplanowano przebudowę miejsc parkingowe i zatoki postojowej. Na wysokości Rynku i ul. Szerokiej powstaną azyle dla pieszych, pozwalające na pokonywanie jezdni w dwóch etapach. Zaplanowano wykonanie nowego odwodnienia oraz oznakowania. Przewidziano też nasadzenia nowych drzew i krzewów.

Za prace odpowiadać będzie firma PBDiM Kobylarnia, która złożyła w przetargu najkorzystniejszą ofertę. Prace pochłoną 15,9 mln zł. Warto podkreślić, że Województwo Kujawsko-Pomorskie przygotowuje się do przebudowy dalszego odcinka tej trasy w kierunku Strzelna. Obecnie powstaje koncepcja, a następnie planowane jest ogłoszenie przetargu na prace projektowe i budowlane.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony