Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorskie: Dotacje na drogi dojazdowe do pól uprawnych

inf. pras. 28.06.2019

Kujawsko-pomorskie: Dotacje na drogi dojazdowe do pól uprawnych
fot. Pixabay
Blisko 5,8 miliona złotych z budżetu województwa kujawsko-pomorskiego trafi w tym roku do samorządów lokalnych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Uroczyste wręczenie umów z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Dariusza Kurzawy odbyło się 27 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim.
– Co roku kujawsko-pomorskie samorządy gminne korzystają z dotacji na budowę i modernizację dróg dojazdowych. To małe, jednak niezwykle ważne inwestycje. Utwardzone, odwodnione drogi ułatwiają dojazd lokalnym mieszkańcom do pól uprawnych, poprawiają komfort ich codziennej pracy. W tym roku przybędzie 45 kilometrów nowych dróg – mówi marszałek Piotr Całbecki

Podpisywane umowy dotyczą dofinansowania budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. W tym roku na realizację 102 inwestycji drogowych prowadzonych przez samorządy gminne trafi 5,8 miliona złotych. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. O wsparcie wnioskują samorządy lokalne naszego regionu, zaś podziału tych środków dokonuje zarząd województwa kujawsko-pomorskiego. Finansowane w ten sposób przedsięwzięcia modernizacyjne polegają na położeniu twardej lub utwardzonej nawierzchni, budowie zjazdów i odwodnieniu dróg. Długość budowanych lub modernizowanych w tym roku dróg dojazdowych do pól uprawnych wynosi 45 kilometrów. W latach ubiegłych proces ten objął ponad 2 tysiące kilometrów. Samorząd województwa wsparł przedsięwzięcia kwotą blisko 98 milionów złotych.

Pełną listę inwestycji, które otrzymają dofinansowanie można znaleźć tutaj.

Podczas uroczystości odbyło się także podpisanie umowy na modernizację niebezpiecznego skrzyżowania w Rypinie na połączeniu ulic Lipnowskiej, Kościuszki i Rzemieślniczej. Zadanie o wartości 2,7 milionów złotych polegać będzie na przebudowie nawierzchni, chodników oraz przygotowaniu miejsca pod instalację sygnalizacji świetlnej (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym było przekazanie umowy na dofinansowanie projektów dotyczących budowy i rozbudowy dróg gminnych oraz rozpoczęcia lub rozwoju działalności gospodarczej. Na ten cel trafiło łącznie blisko 1,5 miliona złotych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony