Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorskie. Dwie ważne ekspresówki i terminal

Redakcja 13.01.2021

Kujawsko-pomorskie. Dwie ważne ekspresówki i terminal
Fot. Google Maps
W tym roku kierowcy pojada droga S5 między Bydgoszczą a Szubinem, wkrótce ruszy też przetarg na S10 – zapowiedział podczas wizyty w województwie kujawsko-pomorskim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wśród tematów wizyty była także budowa terminalu w Emilianowie.
– W tym roku udostępnimy kierowcom nowy odcinek drogi ekspresowej S5 między Bydgoszczą a Szubinem, zaś w przyszłym roku otwarty zostanie szlak S5 między Bydgoszczą a Grudziądzem – potwierdził minister infrastruktury.

Szef resortu odniósł się także do planów dotyczących budowy drogi ekspresowej S10 łączącej dwa najważniejsze miasta w regionie. – W I kwartale bieżącego roku ogłosimy przetarg na realizację drogi ekspresowej S10 między Bydgoszczą a Toruniem. To oznacza, że droga powstanie do 2025 r. – powiedział Andrzej Adamczyk.

Jak informował, odcinek od Bydgoszczy do zachodniej granicy województwa kujawsko-pomorskiego jest obecnie na etapie prac przygotowawczych. – Niebawem złożymy wniosek o wydanie decyzji środowiskowej – zadeklarował minister.

Wyczekiwaną przez mieszkańców regionu oraz ważną w kontekście rozwoju gospodarczego inwestycją jest także nowy terminal intermodalny w Emilianowie. W przygotowania do budowy zaangażowanych jest wiele podmiotów, w tym Polskie Koleje Państwowe i PKP Polskie Linie Kolejowe. Minister A. Adamczyk podkreślił, że koordynacja działań w odniesieniu do tak dużego projektu stanowi wyzwanie, któremu udaje się sprostać, a niezbędne prace przygotowawcze przebiegają sprawnie.

O terminalu pisaliśmy TUTAJ

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony