Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorskie: GDDKiA likwiduje miejsca niebezpieczne na drogach krajowych

Redakcja 25.07.2019

Kujawsko-pomorskie: GDDKiA likwiduje miejsca niebezpieczne na drogach krajowych
fot. GDDKiA
Zakończyła się budowa ronda na obecnym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z drogami wojewódzkimi nr 214 i 217 w miejscowości Warlubie. Było to jedno z zadań realizowanych w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.
W ramach budowy ronda w Warlubiu, powstały też chodniki, ścieżki rowerowe, przejścia dla pieszych oraz nowe odwodnienie drogi. Infrastrukturę wybudowało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego zgodnie z umową z listopada 2018 roku o wartości ponad 11 mln zł.

W ramach realizowanego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych, w czerwcu bieżącego roku zakończyła się natomiast budowa chodnika przy drodze krajowej nr 62 na odcinku Brześć Kujawski – Falborek.

Ponadto nadal trwa rozbudowa drogi krajowej nr 62 na odcinku Kruszwica – Grodztwo o ciąg pieszo-rowerowy na długości prawie 3 km. W ramach zadania przebudowywane są zjazdy publiczne i indywidualne oraz istniejąca sieć dróg serwisowych o nawierzchniach gruntowych. Zakończenie prac planowane jest w październiku 2019 roku.

Rozpoczynają się również prace związane z przebudową skrzyżowania na DK-25 w m. Kuśnierz. W ramach zadania wykonane zostaną dodatkowe pasy do skrętu w lewo, zatoki autobusowe, oświetlenie, chodniki.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego nadal są realizowana budowa drogi ekspresowej S5, obwodnicy Inowrocławia oraz budowa nowej 270 metrowej estakady wraz z modernizacją całego układu dojazdowego na DK-91 w Przechowie pod Świeciem.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony