Partner serwisu

Kujawsko-pomorskie: GDDKiA podpisała kontrakt na przebudowę drogi za kilkadziesiąt milionów

GR 24.01.2023

Kujawsko-pomorskie: GDDKiA podpisała kontrakt na przebudowę drogi za kilkadziesiąt milionów
Fot. Google Maps
Opiewający na 29,1 mln zł kontrakt na rozbudowę numer 62 między Kruszwicą a Kobylnikami (woj. kujawsko-pomorskie) podpisała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Kruszwica to miasteczko w pow. inowrocławskim. Przebiega przez nie droga krajowa numer 62, obecnie na terenie miejscowości ruch lokalny miesza się z tranzytowym, a główne obiekty usługowe i turystyczne są „połączone ciasnymi skrzyżowaniami”. Kierowcy mają problem z włączeniem się do ruchu z ulic podporządkowanych.

DK 62 zostanie zatem przebudowana na liczącym niemal kilometr długości odcinku. Niedawno Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg w tej sprawie, a w ubiegłym tygodniu instytucja podpisała opiewający na 29,1 mln złotych kontrakt z firmą Inodrog z Inowrocławia, która będzie wykonawcą prac. – Jeszcze przed końcem stycznia planujemy przekazać oficjalnie plac budowy, zakończenie robót planowane jest w grudniu 2023 r. – informują urzędnicy.

Zakres prac obejmie budowę dwóch nowych rond w Kruszwicy, przebudowę chodników, budowę ścieżek pieszo-rowerowych i przebudowę zatok autobusowych. Nośność jezdni zostanie podniesiona do 11,5 t./oś, z kolei na 200-metrowym odcinku jezdnia zostanie wyremontowana. W planie jest też budowa kładki przy ul. Tadeusza Kościuszki w Kruszwicy.

Sebastian Borowiak, dyrektor oddziału GDDKiA w Bydgoszczy przypomniał, że prace w Kruszwicy to kolejny etap przebudowy dróg krajowych w okolicy. – W 2021 roku zakończyliśmy budowę ronda w Kobylnikach, a obecnie trwa rozbudowa DK62 Strzelno-Kobylniki. Trwa też przygotowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Kruszwicy, która w przyszłości całkowicie wyprowadzi ruch tranzytowy z miasta – zapowiada dyrektor.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony