Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorskie: Jest umowa na STEŚ dla S10 Wyrzysk – Bydgoszcz

Leonard Dolecki 27.06.2018

Kujawsko-pomorskie: Jest umowa na STEŚ dla S10 Wyrzysk – Bydgoszcz
fot. GDDKiA
Bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg krajowych i Autostrad podpisał umowę z firmą Mosty Katowice na przygotowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego dla odcinka drogi ekspresowej S10. Mowa o trasie od miejscowości Wyrzysk do Bydgoszczy.
Wartość umowy to 2,148 mln zł. Na drodze zmierzającej do budowy S10 wykonano do tej pory Studium Korytarzowe, będące elementem wyjściowym do opracowania Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowego, które umożliwi uściślenie zakresu rzeczowego inwestycji i posłuży do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizacje przedsięwzięcia (DŚU).

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie przygotowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy tej trasy.

Trasa ma mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Długość projektowanego odcinka to ok. 40 km. Planowane zakończenie umowy na STEŚ i termin uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach to II połowa 2020 roku.

Droga ekspresowa S10 ma docelowo połączyć Szczecin z aglomeracją warszawską. Jednym z ważniejszych jej odcinków jest ten leżący miedzy Toruniem a Bydgoszczą.

Wyświetl większą mapę

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony