Partner serwisu

Kujawsko-pomorskie: Ponad 100 km w ramach projektów finansowanych z RPO

inf.pras. 24.07.2017

Kujawsko-pomorskie: Ponad 100 km w ramach projektów finansowanych z RPO
fot. fotolia
Na drogach wojewódzkich kujawsko-pomorskiego w wielu miejscach kierowcy napotkają drogowców realizujących prace budowlane. roboty trwają m.in. na odcinkach dróg nr 251 ze Żnina do granicy województwa, na trasie nr 569 w Antoniewie (powiat golubsko-dobrzyński) czy na przebudowywanym moście w miejscowości Słup w powiecie grudziądzkim.
Jak informuje ZDW w Bydgoszczy, rozpoczynają się też poważne roboty drogowe na budowie trasy nr 559 z Lipna w kierunku Płocka.

– Wiele naszych inwestycji na drogach wojewódzkich realizujemy we współpracy z samorządami lokalnymi. Uruchomiliśmy już pięć dużych zadań finansowanych w oparciu o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach których kompleksową przebudowę przejdzie ponad 100 kilometrów dróg. W trakcie są też między innymi inwestycje związane z przebudową ważnych skrzyżowań i odnową nawierzchni – wyjaśnia marszałek województwa Piotr Całbecki.

We współpracy z gminami

Najbardziej zaawansowane prace trwają na drodze wojewódzkiej nr 251 w powiecie żnińskim, gdzie przy udziale środków z naszego RPO modernizowany jest 15-kilometrowy odcinek od Żnina do granicy województwa. W ramach inwestycji jezdnia otrzyma szerokość 7 metrów i zostanie wzmocniona. Powstanie 28 skrzyżowań z drogami powiatowymi i gminnymi, przy trasie pojawią się też ciągi pieszo-rowerowe – to możliwe dzięki współpracy z samorządami lokalnymi – gminą Żnin i Janowiec Wielkopolski. Obecnie prace trwają na 6 odcinkach. Wykonywane są kolejne warstwy konstrukcyjne drogi. Kierowcy musza się liczyć z ruchem wahadłowym. W drugiej połowie sierpnia planowane jest też rozpoczęcie prac na moście w Żninie.

W tym tygodniu ruszą duże prace budowlane na drodze nr 559. Inwestycja finansowana jest ze środków naszego RPO i obejmuje 22-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 559 z Lipna do granicy województwa. W ramach prac jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona do 7 metrów. Dzięki współpracy z samorządami lokalnymi przy trasie powstaną też ciągi pieszo-rowerowe na odcinkach Lipno-Wierzbick oraz Jasień-Kamień Kotowy. Do tej pory wykonawca prowadził prace związane z wycinką drzew oraz w poboczu drogi. Teraz w ramach kolejnego etapu robót związanego z budową nowej konstrukcji jezdni konieczne jest zamknięcie części drogi. Trasa będzie nieprzejezdna na odcinku od Jasienia do Kamienia Kotowego. Zaplanowano objazdy przez miejscowość Wielgie i Chalin.

Wkrótce drogowcy rozpoczną także poważne prace budowlane na przebudowywanych odcinkach dróg ze Stolna do Wąbrzeźna (nr 548) oraz z Brześcia Kujawskiego do Kowala (nr 265). Trwają też przygotowania do podpisania umowy z wykonawcą gruntownej przebudowy dwóch odcinków drogi z Tucholi do Świecia (nr 240). To inwestycje, które również sfinansowane zostaną w oparciu o środki z RPO.

Z własnego budżetu

W trakcie są też zadania realizowane z budżetu województwa. Wśród nich będąca aktualnie na półmetku przebudowa mostu w miejscowości Słup na drodze nr 538 łączącej Radzyń Chełmiński z Łasinem (powiat grudziądzki). Pod Golubiem-Dobrzyniem trwa modernizacja drogi nr 569 w Antoniewie.

Z końcem lipca planowane jest też rozpoczęcie prac na ul. Kętrzyńskiego w Wąbrzeźnie. Obecnie prowadzony jest też szereg postępowań przetargowych, które mają wyłonić wykonawców innych ważnych zadań.

Najważniejsze w tym roku

Do najważniejszych zadań realizowanych na drogach wojewódzkich w 2017 roku należą m.in.:
• Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 251, Żnin – granica województwa, długość - 15 km, prace w toku,
• Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 265, Brześć Kuj. – Kowal, długość – 19 km, roboty przygotowawcze,
• Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 548, Stolno – Wąbrzeźno, długość 29 km, roboty przygotowawcze,
• Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 559, Lipno – granica województwa, długość - 22 km, początek dużych prac budowlanych od 24 lipca,
• Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 240, Tuchola – Świecie, długość – 15 km, przygotowania do podpisania umowy,
• Modernizacja mostu w Słupie na drodze wojewódzkiej nr 538 (powiat grudziądzki), prace na półmetku,
• Przebudowa drogi nr 569 w Antoniewie (powiat golubsko-dobrzyński), prace w toku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony