Partnerzy serwisu:

Kujawsko-pomorskie: S10 czeka na decyzję środowiskową

red/inf. pras. 01.02.2019

Kujawsko-pomorskie: S10 czeka na decyzję środowiskową
fot. GDDKiA Bydgoszcz
Wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S10 Toruń- - Bydgoszcz został złożony. Poinformowała o tym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy.
Dokumenty do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zostały przekazane w ostatnim dniu stycznia – chodzi o raport oddziaływania na środowisko z wnioskiem o kontynuowanie procedury i wydanie decyzji.

GDDKIA rekomenduje przebieg zasadniczej części drogi ekspresowej wg wariantu zlokalizowanego na południe od istniejącej drogi krajowej nr 10.

Planowana trasa będzie drogą dwujezdniową, po dwa pasy ruchu w jednym kierunku na całym swoim przebiegu (2x2) o długości ok. 50 km.

Zadanie na tym etapie obejmuje również uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy odcinka drogi krajowej nr 25 od węzła Bydgoszcz Południe do miejscowości Brzoza.

Według decyzji Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów z czerwca ub. roku, ten odcinek drogi ekspresowej S10 planowany jest do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Poza nim, w takie formule, zdaniem KERM, mogłyby być realizowane: S6 obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, S6 Koszalin – DK 6 (Bożepole Wielkie), S10 Bydgoszcz – Toruń, S6 zachodnia obwodnica Szczecina.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony