Partner serwisu

Łącznik do obwodnicy Opatowa bliżej rozpoczęcia robót

ep. 03.10.2022

Łącznik do obwodnicy Opatowa bliżej rozpoczęcia robót
fot. Google Maps
Wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla budowy północnego łącznika obwodnicy Opatowa. Chodzi o połączenie DK-74 z budowaną już obwodnicą.
To będzie uzupełninie 12-kilometrowej obwodnicy, dzięki któremu korzystający z trasy Kielce – Lublin oraz Radom – Ostrowiec Świętokrzyski – Annopol – Kraśnik ominą centrum Opatowa.

Sama obwodnica jest już w budowie. Powstaje w nowym śladzie dróg krajowych nr 9 i nr 74 jako droga dwujezdniowa klasy GP. Została wytyczona po południowo-zachodniej stronie Opatowa. W ramach inwestycji zaplanowano m.in. dwa węzły drogowe: Opatów i Marcinkowice. Wykonawcą jest Mostostal Warszawa.

Ten sam wykonawca odpowiada za budowę łącznika po północnej stronie miasta. Połączy on węzeł Opatów powstający w ramach obwodnicy z DK-74 w okolicy Adamowa. 

Łącznik będzie drogą jednojezdniową klasy GP o długości ok. 3 km. Z innymi drogami nowy fragment skomunikuje się poprzez dwa ronda.

Zarówno obwodnica, jak i łącznik mają być gotowe w 2025 r.

Obecnie obie ważne drogi krajowe – DK-9 Radom – Ostrowiec Świętokrzyski oraz DK-74 Sulejów – Kielce – Kraśnik prowadzą przez miasto. W centrum Opatowa ruch z obu tras łączy się – drogi mają tu wspólny przebieg i prowadzą wśród gęstej zabudowy. Przy natężeniu ruchu sięgającym kilkunastu tysięcy pojazdów dziennie w godzinach szczytu w mieście dochodzi do zatorów.

Realizacja obu inwestycji – obwodnicy i łącznika północnego – wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony