Partner serwisu

Lada dzień otwarcie S14 Łódź Lublinek – Łódź Teofilów. Droga gotowa

ep. 09.06.2022

Lada dzień otwarcie S14 Łódź Lublinek – Łódź Teofilów. Droga gotowa
fot. GDDKiA
Konsorcjum Budimex i Strabag już zakończyło budowę pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy Łodzi w ciągu S14. Gotowy odcinek pomiędzy węzłami Łódź Lublinek i Łódź Teofilów (obecnie Aleksandrów Łódzki) oczekuje pozwolenia na użytkowanie.
– Zakończyliśmy już prace na tym odcinku – mówi Michał Wrzosek, rzecznik prasowy firmy Budimex lidera konsorcjum (partnerem jest Strabag) realizującego pierwszy z dwóch odcinków zachodniej obwodnicy Łodzi.

– Drogę można udostępnić w każdej chwili – potwierdza Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiej GDDKiA. – Czekamy jednak na pozwolenie na użytkowanie – dodaje. Przedstawiciel inwestora nie wskazuje konkretnej daty, mówi jednak, że otwarcie ma nastąpić „na dniach”.

Odcinek I zachodniej obwodnicy Łodzi liczy ok.12 km. Umowa na jego realizację została podpisana w październiku 2018 roku, a prace budowlane ruszyły w sierpniu 2019 roku. Droga ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu.

Cała zachodnia obwodnica Łodzi ma mieć ok. 28 km. Drugą część – ok. 16 km – buduje chiński wykonawca Stecol Corporation. Na tym kontrakcie prace ruszyły później. Obecnie, jak informuje Maciej Zalewski z GDDKiA oddział w Łodzi, zaawansowanie prac zbliża się do 70 proc., a prace postępują zgodnie z planem. – W tym przypadku zakończenie i przekazanie do ruchu, to koniec kwietnia przyszłego roku - informuje.

Zachodnia obwodnica Łodzi w ciągu S14 domknie ring obwodnicowy wokół Łodzi. Obecnie to miasto można już ominąć od wschodu autostradą A1, od północy autostradą A2 i od południa drogą ekspresową S8.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony