Partner serwisu

Lada dzień trzema pasami na DK-79 w Piasecznie

Redakcja 29.07.2022

Lada dzień trzema pasami na DK-79 w Piasecznie
fot. GDDKiA Warszawa
Na 2 sierpnia GDDKiA zaplanowała wdrażanie stałej organizacji ruchu pomiędzy ulicami Energetyczną i Syrenki w Piasecznie. Oznacza to, że miesiąc wcześniej niż zakładano kierowcy będą mieli do dyspozycji po trzy pasy ruchu.
Prace na tym odcinku GDDKiA zleciła 30 sierpnia ub. roku. Wykonawcą jest Strabag. Firma ma jeszcze czas do 30 sierpnia, ale kierowcy już na początku miesiąca skorzystają z efektów inwestycji. Wykonawca będzie jeszcze prowadził prace porządkowe, jednak nie będą one utrudniały ruchu.

W ramach przebudowy tego odcinka DK-79 na długości ok. 350 m droga została poszerzona do trzech pasów ruchu na każdej jezdni. Powstały także chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowana została istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia.

Wszystkie prace kosztowały 9 mln zł.

Obecnie trwają prace związane z opracowaniem koncepcji programowej dla odcinka DK-79 od Piaseczna (ul. Syrenki) do początku obwodnicy Góry Kalwarii. Z obwodnicy Góry Kalwarii kierowcy korzystają już od 2019 r. a dla kolejnych odcinków (Góra Kalwaria – Mniszew, Mniszew – Magnuszew oraz Magnuszew – Ryczywół również opracowywana jest koncepcja programowa wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

Odcinek Ryczywół – Kozienice został już przebudowany, podobnie jak fragment przejścia przez Kozienice. Na dwóch kolejnych kozienickich odcinkach prace są jeszcze realizowane.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony